Title Image

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

26 grudzień 2021
NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy św. nastąpi  obrzęd odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 

Papież Franciszek udzielił naszej Parafii Apostolskiego Błogosławieństwa z okazji przeżywanej w tym roku 70. rocznicy erygowania parafii oraz 20. rocznicy konsekracji kościoła.

 

Jutro obchodzimy święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty z obrzędem błogosławieństwa wina

 

We wtorek przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

 

W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Po nabożeństwie Msza św.

 

Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił na ostatni dzień roku w Archidiecezji Krakowskiej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku pomagali przy budowie szopki w naszym kościele i ubieraniu choinek, a byli to: p. Joanna i Karol Kotulowie z córkami Basią i Krysią, p. kościelna Danuta Szczepanik z mężem Janem, p. kościelny Zbigniew Klimek, Piotr Wyżga, Adam Opalski, Dorota i Marek Twardoszowie, młodzież z naszej szkoły, która przygotowuje się do bierzmowania: Blanka Bąbka, Ida Bochnak, Wiktoria Grudnik, Joanna Henclik, Bernard Kowalski, Hanna Mikulska, Adrian Laska, Martyna Wawrzeń, Mateusz Szwiec. Dziękujemy za troskę o czystość kościoła: p Monice Prącik, p. Monice Lissowskiej, p. Halinie Dudek. Dziękujemy także młodzieży oazowej.  Dziękujemy naszym ministrantom i lektorom za służbę przy ołtarzu w czasie tegorocznych rorat, oraz za stałą gotowość do wszelkiej pomocy. Dziękujemy ks. Konradowi, który koordynował całość przygotowań oraz Jego rodzicom i bratu za pomoc.

 

Dzieciom, które uczestniczyły w roratach gratulujemy wytrwałości i dziękujemy za piękną atmosferę, którą tworzyły przychodząc z lampionami.

 

W sobotę 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte według porządku niedzielnego. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój oraz pierwsza sobota miesiąca z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP na Mszy św. o godz. 18.00.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i okazja do skorzystania z biblioteki parafialnej a na wieczornej Mszy św. modlitwa uwielbienia  Jezusa Eucharystycznego.

 

Tradycyjnie, przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem soboty, niedzieli i Trzech Króli Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godz. 16.00.

 

W styczniu w niedzielę i uroczystości będziemy modlić się na dodatkowej Mszy św. o godz. 16.30 z mieszkańcami naszej parafii w ramach błogosławieństwa kolędowego. Będzie można również złożyć swoją ofiarę na rzecz: Uniwersytetu JPII, seminarium krakowskiego, misji i bratniej pomocy chorym i emerytowanym kapłanom, oraz na utrzymanie kapłanów służącym w naszej parafii. Za otwartość Waszego serca serdeczne Bóg zapłać.

 

W Nowy Rok na godz. 16.30 zapraszamy szczególnie parafian z ul. Hemara, Kurozwęckiego i Dolińskiego a w przyszłą niedzielę parafian ze Szczyglic z ul. Krakowskiej;  Balic z ul. Podkamycze i Pięciu Stawów oraz Rząski z ul. Balicka, Topolowa, Krzyżowa i Kamienna.

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na dekorację świąteczną oraz sprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Hemara

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 27 grudnia – Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

– wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych
i opieki Świętej Rodziny na każdy dzień.

 

We wtorek Msze pogrzebowe:

 o godz. 11.00 poprzedzona różańcem za śp. śp. Mieczysława Wiśniewskiego z Balic

o godz. 12.00 za śp. Ewelinę Kozik. Wieczny odpoczynek …

 

< Powrót

 

 

99