Title Image

III NIEDZIELA ZWYKŁA

23 styczeń 2022
TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego.

 

Dzisiaj, na Mszę św. kolędową o godz. 16.30  zostali zaproszeni mieszkańcy z ul. Balickiej, ul. Przy Młynówce i ul. Spiczakowa. Za tydzień ostatnia z Mszy św. kolędowych na którą zapraszamy parafian z ul. Gradowej, ul. Godlewskiego, ul. Długoszowskiego i ul. Na Nowinach.  Dziękujemy za złożone ofiary podczas tych mszy.

 

Przypominamy, że w styczniu Msze św., od poniedziałku do piątku są odprawiane o godz. 16.00. Kancelaria czynna po Mszy św. 

 

We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Po Mszy św. wspólny różaniec.

 

W środę zapraszamy na Mszę św. z Nowenną do MBNP.

 

W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ogarniemy modlitewną pamięcią wszystkich członków narodu żydowskiego, którzy zginęli w wyniku hitlerowskich zbrodni, a także tych, którzy niosąc im pomoc, zostali zamordowani.

 

W piątek 5. rocznica objęcia posługi biskupa archidiecezji krakowskiej przez księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

 

W ostatnie piątki miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Faustyny a w ostatnie soboty na Mszę św. poranną zapraszamy parafian, którzy należą do Rodziny Szkaplerza Karmelitańskiego.

 

W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.

 

Zachęcamy do włączenia się w akcję misyjną „PODARUJ MI OKULARY” Jeśli mamy w domu nieużywane okulary możemy je przekazać na misje. Po chórem jest pudełko, które chętnie przyjmie nasze okulary. Na plakatach znajdziemy więcej informacji.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;

– środa, 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;

– piątek, 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

 

 

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia,
oraz wszystkim parafianom i gościom życzymy otwartości na słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.

 

 

 

< Powrót

 

 

101