IV NIEDZIELA ZWYKŁA

30 styczeń 2022
CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych. Módlmy się za wszystkich dotkniętych tą chorobą oraz za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi.

Dzisiaj o godz. 16.30 ostatnia z Mszy św. kolędowych na którą zostali zaproszeni parafianie z ul. Gradowej, ul. Godlewskiego, ul. Długoszowskiego i ul. Na Nowinach.  Dziękujemy za złożone ofiary kolędowe podczas tych mszy.

Od wtorku (1.02.) wracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 18.00.

W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze św. z błogosławieństwem świec o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszy o godz. 18.00 zostaną poświęcone świece dzieciom przygotowującym się do
I Komunii Św. w naszej parafii. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.

W czwartek 3 lutego wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja i poświęcenia jabłek.

W tym tygodniu przypada:

• pierwszy czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu oraz modlitwą różańcową o godz. 17.30 o uświęcenie kapłanów i nowe powołania
  • pierwszy piątek z intencją wynagradzającą za grzechy Najśw. Sercu Pana Jezusa
  • oraz pierwsza sobota z modlitwami na Mszy o godz. 7.00 w intencji małżeństw o dar potomstwa, szczęśliwe rozwiązanie dla matek, odpowiedzialne ojcostwo i za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciw Niepokalanemu Sercu

Z racji I piątku miesiąca zapraszamy do kościoła młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania: od godz. 17.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, o godz. 18.00 Msza św. i zaraz po niej krótka katecheza dla uczniów kl. 8.

Okazja do spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i I piątek od 17.00.

Kapłani odwiedzą chorych w piątek i w sobotę od godz. 8.30. Prosimy o potwierdzenie wizyty.

Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Na Mszy św. o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa. Zapraszamy

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

–  sobota, 5 lutego – Św. Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach. W tym dniu pobłogosławimy chleb, sól i wodę.

Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.