Title Image

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 luty 2022
SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu.

 

Dziękujemy za składkę inwestycyjną z racji trzeciej niedzieli miesiąca.  Dzisiaj spotkanie wspólnoty Bliżej Boga o godz. 19.00.

 

We wtorek obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec w środę wspominamy św. Polikarpa, biskupa Smyrny, męczennika za wiarę, zapraszamy na Mszę św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

Zbiórka kandydatów na ministranta i ministrantów w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30 w kościele.

Spotkanie młodzieży oazowej w piątek; Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a następnie konferencja w salce za chórem.

 

W ostatnie piątki miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Faustyny a w ostatnie soboty na Mszę św. poranną zapraszamy wszystkich, którzy należą do Rodziny Szkaplerza Karmelitańskiego.

 

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy czterdziestogodzinne nabożeństwo, które będzie duchowym  wprowadzeniem do Wielkiego Postu. Będzie to również początek 55. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

 

Za tydzień w naszym kościele będziemy gości Siostry Misjonarki św. Piotra Klawera. Siostry opowiedzą nam o powołaniu, o misjach w Indiach i sposobach pomocy misjom. Siostry towarzyszą ludziom na drodze wiary. Realizują różne projekty misyjne. W Krakowie prowadzą także projekt „Słucham serca”, jest to program kształtowania osobowości dla dzieci, młodzieży i dorosłych oparty na duchowości ignacjańskiej i misyjnej.

 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa
i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

 

 

———————————————————————————————————————————————————————-

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 138 w Krakowie informuje, że od  1 marca 2022 r. rozpoczną się zapisy do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2022/2023. Dokładne informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa w zakładce /Rekrutacja/.

Msza św. pogrzebowa za śp. Krystynę Dobrowolską-Meizner we wtorek o godz. 12.20 w kaplicy na Rakowicach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

< Powrót

 

 

101