Title Image

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

6 marzec 2022
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Papież Franciszek mówi „diabelskiemu szaleństwu przemocy odpowiada się orężem Boga” i zachęca nas do postu i modlitwy za pokój na Ukrainie.

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a na Mszy o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa.

 

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00.

 

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na drogę krzyżową w każdy piątek o godz. 16.30 dla dzieci oraz dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.15 i 19.00. Drogę krzyżową możemy również odprawić indywidualnie przy stacjach umieszczonych w kościelnym parku lub w kościele, który w piątki będzie otwarty na osobistą modlitwę. 

 

We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej. Po Mszy wieczornej wspólny różaniec w kościele.

 

Zbiórka kandydatów na ministranta, ministrantów i lektorów w poniedziałek po Mszy wieczornej w kościele. Od czwartku (10.03) rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa.

Spotkanie młodzieży oazowej w piątek po Drodze Krzyżowej o godz. 19 w salce za chórem.

 

Najbliższa niedziela będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach.  Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.

 

W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 10.30 do grona ministrantów zostaną przyjęci nowi chłopcy.

 

Trwa zbiórka Caritas dla osób poszkodowanych działaniami wojennymi na Ukrainie. Oprócz wpłat pieniężnych można podarować: koce, śpiwory, karimaty, ręczniki, pościel, materiały opatrunkowe, nici chirurgiczne, wodę pitną, żywność długoterminową, środki higieniczne, środki czystości, pampersy. Prosimy o nieprzekazywanie ubrań i innych rzeczy poza wymienionymi. Przedmioty można przynosić do naszego kościoła do niedzieli 13 marca.

 

W ramach kwesty w ubiegłą niedzielę, w Środę Popielcową oraz podczas Mszy  pogrzebowej w piątek,  na rzecz poszkodowanych z Ukrainy złożono 14.735 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność i solidarność.

 

Siostry Klawerianki przekazują słowa wdzięczności za przyjęcie i złożone ofiary w wysokości 3.406 zł

 

Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty i pojednania w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

Pozostało kilka miejsc w busie na wyjazd do Kalisza w niedzielę 13 marca. Wyjazd ok. 6.00 rano. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii dzisiaj po Mszy św. Na dziś koszt wyjazdu to ok. 90 zł od osoby, dodatkowo 15 zł dla chętnych do przyjęcia szkaplerza św. Józefa. 

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Mydlnik do Czernej w tym roku rozpocznie się w piątek 8 kwietnia o godzinie 21.00 Mszą św. w naszym kościele. Jest to całonocna wyprawa w milczeniu, w czasie której rozważamy Mękę naszego Pana. Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej www.edk.org.pl

 

Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze,
a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów.

 

 

< Powrót

 

 

101