Title Image

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

13 marzec 2022
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.

 

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00.

 

Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem. 

 

Dziś na Mszy Św. o godz. 10.30 do grona ministrantów zostaną przyjęci nowi chłopcy.

 

Zapraszamy na spotkanie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornym różańcu.

 

W środę wypadnie 16.dzień miesiąca zapraszamy do modlimy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 

Zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci oraz o godz. 17.15
i 19.00. W wigilię uroczystości św. Józefa (18.03) mężczyźni zapraszają na drogę krzyżową o 19.00

 

Trwamy w nowennie dni przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Opiekun Pana Jezusa, która wypada 19 marca (w sobotę) Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

Duża część dzieci z Ukrainy, która znalazła schronienie w naszej Ojczyźnie, rozpoczyna naukę w szkołach naszego miasta i regionu, nie mając podstawowych przyborów szkolnych, dlatego też Szkoła Podstawowa nr 138 wraz z naszą Parafią pragnie włączyć się w akcję „Tornister dla Sąsiada”. Ofiarować można dowolne przybory szkolne. Przygotowane rzeczy należy przynosić do biblioteki SP od poniedziałku do piątku w godz. 9.45 do 15.45 albo do naszego kościoła przed lub po Mszach św.

 

Dziękujemy za przyniesione do naszego kościoła dary na pomoc dla Ukrainy. Część z nich została w poprzednim tygodniu dostarczona. W najbliższy poniedziałek dary będą segregowane, pakowane i wiezione dla potrzebujących. Zapraszamy chętnych do pomocy 14 marca o godz. 16.00.

 

Z inicjatywy parafian przez cały Wielki Post po Mszy wieczornej (w piątek po drodze krzyżowej) jest prowadzony różaniec w intencji pokoju na Ukaranie oraz o Boże bł. i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny. 

 

Nasza parafia organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic 2 kwietnia tj. sobota o godz. 18.30. Osoby chętne proszę, by zgłaszały się w zakrystii. Ograniczona ilość miejsc.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną za którą już dziś dziękujemy.

 

Polecamy najnowszy kwartalnik „Idźmy do św. Józefa” oraz okolicznościowe wydanie Gościa Niedzielnego na temat św. O. Pio. Jednocześnie informujemy o nowej cenie miesięcznika Staś. (10 zł)

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.


 

< Powrót

 

 

101