Title Image

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

20 marzec 2022
TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Po raz kolejny słyszymy słowa Zbawiciela: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”. Bóg daje nam czas na wydawanie owoców nawrócenia.

 

Zapraszam na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę z racji III niedzieli miesiąca.

 

Zapraszamy w tygodniu do modlitwy różańcowej, po Mszy wieczornej (a w piątek po drodze krzyżowej) w intencji pokoju dla Ukrainy i bezpieczeństwa dla naszej Ojczyzny.

 

W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy św. o godz. 7.00, 9.00 lub 18.00.

 

Papież Franciszek w dniu 25 marca br. dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, zaapelował, by w jedności z Ojcem Świętym w katedrach i kościołach Polski duchowieństwo wraz z wiernymi również dokonało tego aktu. W związku z apelem Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30 dla dzieci oraz o godz. 17.15 i 19.00.

 

W sobotę w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz dzień modlitwy za więźniów.

 

Msza z poświeceniem modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.  Również w przyszłą niedzielę spotkanie w kościele rodziców kandydatów do  bierzmowania z kl. 8 po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 19.00

 

Dziękujemy za przyniesione już przybory szkolne w ramach akcji „Tornister dla Sąsiada”. Osoby, które chciałyby jeszcze ofiarować dowolne przybory szkolne dzieciom i młodzieży zaczynającym naukę w szkołach naszego miasta i regionu, mogą przynosić przygotowane przybory szkolne do kościoła przed lub po Mszach Św. lub do biblioteki Szkoły Podstawowej nr 138 od poniedziałku do piątku w godz. od 9.45 do 15.45.

 

Przypominamy o możliwości wyjazdu na teatralną inscenizację Męki Pańskiej do Myślenic w reżyserii aktora Teatru Bagatela Marcina Kobierskiego w sobotę 2 kwietnia na godz. 18.30. Spektakl odbędzie się w sali teatralnej Domu Katolickiego przy ul. 3 Maja 1A w Myślenicach. Czas trwania ok. 1h 45 minut. Cena wejściówki to dobrowolna ofiara złożona po spektaklu. Zapisy w zakrystii. 

 

XVI Parafialny konkurs na NAJWYŻSZĄ Palmę Wielkanocną odbędzie się 10 kwietnia 2022r. Zgłaszanie palm do konkursu w godz. 9.45 – 10.30 na parkingu przed kościołem MBNP w Mydlnikach Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród po Mszy św. z udziałem dzieci o  godz. 10.30.  Ogólne warunki konkursu: Palmy biorące udział w konkursie powinny być wykonane z zastosowaniem materiałów i tworzyw naturalnych oraz tradycyjnych form zdobniczych.  Wysokość palmy będzie  mierzona od miejsca rozpoczęcia zdobień.

 

Kapela z Bronowic przy współpracy z Klubem Kultury Mydlniki poszukuje chętnych osób grających m. in. na klarnecie, trąbce, akordeonie, kontrabasie do wspólnego grania. Potrzeba nowych osób, szczególnie z Mydlnik i okolic do pielęgnowania lokalnego folkloru. Szczegóły pod numerem telefonu dostępnym na plakacie.

 

Duszpasterze wraz z Radą Parafialną zapraszają osoby, które wynajmują na terenie naszej parafii mieszkania dla uchodźców z Ukrainy na spotkanie na plebanię w środę (23.03) o godz. 19.30 w celu poznania potrzeb i próby zorganizowania wspólnego wsparcia oraz rozwiązania ewentualnych problemów.    

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie
i pomnażania Bożych darów.


 

< Powrót

 

 

102