Title Image

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marzec 2022
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

 

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17.00. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

Przez Wielki Post po Mszy wieczornej (w piątek po drodze krzyżowej) jest prowadzony różaniec w intencji pokoju w Ukaranie oraz o Boże bł. i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny. 

 

Dzisiaj na Mszy św.  o 10.30 poświecenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Również dzisiaj spotkanie w kościele rodziców kandydatów do  bierzmowania z kl. 8 po Mszy św. wieczornej.

 

W tygodniu będziemy przeżywać I piątek miesiąca. Msza św. Wynagradzająca za grzechy NSPJ  o godz. 18.00. Mękę Zbawiciela będziemy rozważać w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 16.30 (dzieci) o godz. 17.15 i 19.00.

 

W I sobotą miesiąca na Mszy o godz. 7.00 modlić się będziemy o dar potomstwa, za matki w stanie błogosławionym, odpowiedzialne ojcostwo oraz za Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II.

 

Kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30.

 

Sakrament pokuty, w naszym kościele jest sprawowany w tygodniu, pół godziny przed Mszą św.

 

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę (2 kwietnia) o godz. 10.00 w kościele

 

Przypominamy o możliwości wyjazdu na teatralną inscenizację Męki Pańskiej do Myślenic w sobotę 2 kwietnia na godz. 18.30.  Zapisy w zakrystii. 

 

Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Przypominamy o XVI Parafialnym konkursie na NAJWYŻSZĄ Palmę Wielkanocną, który odbędzie się w Niedzielę palmową 10 kwietnia na Mszy o godz. 10.30. Więcej szczegółów na plakatach.

 

Jeszcze w tym tygodniu możemy przynosić do kościoła przybory szkolne w ramach akcji „Tornister dla Sąsiada”

 

Dziękujemy parafianom z rej. Podkamycza, oraz ul. Długoszowskiego i Na Nowinach za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Mydlnik do Czernej rozpocznie się w piątek 8 kwietnia o godz. 21.00 Mszą św. w naszym kościele. Jest to całonocna wyprawa, w czasie której rozważamy Mękę naszego Pana Jezusa.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów,
radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

 

 

Dodatkowe ogłoszenie – może kogo zainteresuje 🙂
Zapraszamy wszystkie zainteresowane dorosłe osoby z Ukrainy, na bezpłatne lekcje języka polskiego. Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek 29 marca o godz. 16.00 w tutejszym kościele parafialnym w Mydlnikach. Do zobaczenia !
 
Google translator -Przepraszamy za błędy językowe Просимо вибачення за мовні помилки
Запрошення,
Запрошуємо всіх бажаючих дорослих з України на безкоштовні уроки польської мови.
Організаційні збори та перші заняття відбудуться у вівторок, 29 березня за адресою. 16.00 у місцевій парафіяльній церкві в Мидниках.
Побачимось !

 

< Powrót

 

 

102