Title Image

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2022

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej na trasie prowadzącej z naszego kościoła parafialnego do sanktuarium w Czernej (Rejon Kraków-Mydlniki, Trasa Niebieska – Matki Bożej Nieustającej Pomocy). Rozpoczynamy Msza świętą w piątek 8 kwietnia o godz. 21:00.

 

Jest to całonocna wędrówka w czasie której rozważamy Mękę naszego Pana. Trasa ma około 31 kilometrów, więc wymaga wysiłku i odpowiedniego przygotowania zarówno fizycznego jak i sprzętowego. Szczegóły poniżej.

 

Czym jest dla Ciebie Droga Krzyżowa?
Czy ten czas tradycyjnego nabożeństwa w kościele wystarcza, by zrozumieć, gdzie się znalazłeś? Czy rzeczywiście rozważasz poszczególne stacje, czy myśli Twoje nie odlatują tam gdzieś? Może to nabożeństwo jakich wiele i jesteś na nim tylko z chęci spotkania (ale z kim? z Nim?) lub pokazania się innym? Aby bardziej wejść w to nabożeństwo, chcemy Ciebie tu i teraz zabrać na nocną Drogę Krzyżową.  Jest to dla każdego wyzwanie, wyjście z szeregu, oderwanie się z zaszufladkowanego życia, pokazania samemu sobie (innym też), że potrafię, że wykrzesam siły. Oczywiście będę miał wątpliwości, oglądał się na innych, ale to JA powinienem dać przykład. Jeśli chcesz tej nocy oderwać się od świata, od wszelkich trosk, doświadczyć skupienia, prawdziwej modlitwy, bliskości Boga, Jego dotknięcia przez ból – IDŹ NA EDK.

Ze swoją intencją lub czyjąś. Przełam swoje słabości z modlitwą na ustach. Sprawdź swoją duchowość. Będzie pod górę, ciężko, w nocy, w ciszy, będzie boleć, może będzie ślisko, może błotniście. Wtedy zaczyna się modlitwa, moja szczególna, autentyczne spotkanie z Bogiem.

Zamanifestuj, że idziesz, swoją postawą przyciągnij innych, by każdy doświadczył choć trochę tego co Chrystus idący na Golgotę. Zmęczenie, może nawet ból i tylko JA ze swoimi myślami. EDK to jest czas na odmianę swojego życia, to jest czas na cały rok. Nie jest to pielgrzymka. Każdy idzie na własną odpowiedzialność.

 

Zatem… przygotuj się!
O tym jak się przygotować na EDK przeczytamy tutaj: https://www.edk.org.pl/przygotuj-sie

A oto nasze dodatkowe informacje:

  1. Pobierz, zainstaluj aplikację EDK (https://www.edk.org.pl/aplikacja) oraz zaktualizuj ją w ustawieniach.
  2. W niektórych miejscach na trasie nie ma zasięgu, zatem zalecamy również pobrać pliki z opisem
    i mapą w formacie PDF – są na stronie: https://www.edk.org.pl/trasa-edk-6413
  3. Uczestnik powinien mieć własne elementy odblaskowe (najlepiej kamizelka), latarkę (np. czołówkę), naładowany telefon oraz powerbank, płaszcz przeciwdeszczowy, odpowiednie wygodne buty (na trasie mogą być błotniste i śliskie odcinki), kurtkę, czapkę, coś do picia i jedzenia.
  4. Od godziny 20:30 będą wydawane bezpłatne odblaski i papierowe mapy.
  5. Na trasie poruszamy się w milczeniu w max. 10 osobowej grupie lub blisko innych osób, aby mieć możliwość skorzystania z pomocy w razie problemu.
  6. Uczestnicy sami organizują transport powrotny z Czernej – np. można umówić znajomego, aby po nas przyjechał.
  7. Zachęcamy, aby zabrać na trasę własny krzyż np. 50-100 cm.

 

Weź udział, ale i podziel się doświadczeniem!
Zapraszamy również do obserwowania strony naszego rejonu EDK: https://www.facebook.com/MYDLNIKI.EDK . Znajdziemy tutaj świadectwa uczestników z poprzednich lat oraz zdjęcia z trasy.

Zachęcamy i Ciebie do podzielenia się świadectwem po ukończeniu wędrówki. Teksty można przesłać na parafialny adres e-mail lub jako wiadomość prywatna na Facebooku.

Wszelkie informacje dotyczące idei, zasad udziału i zgłoszenia można znaleźć na stronie www.edk.org.pl

W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt – 787 538 789.

Wytrwałości na szlaku!!!

3