Title Image

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 kwiecień 2022
PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Zgodnie z tradycją, od piątej niedzieli Wielkiego Postu w kościołach zasłaniane są krzyże.

 

Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu a o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa – zapraszamy.  Nabożeństwo gorzkich żali o godz.17.00.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca z całodzienną adoracją Jezusa Eucharystycznego. Pół godziny przed Mszą wieczorną modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich oraz wyjątkowo w intencji pokoju na Ukrainie oraz o Boże bł. i bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny. W tygodniu modlimy się na różańcu w tej intencji po Mszy wieczornej a w piątek po drodze krzyżowej.

 

W tym roku nie będzie wielkopostnych rekolekcji tylko we wrześniu przewidziana jest renowacja misji.

 

Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty pół godziny przed Mszą św. i dodatkowo możemy skorzystać ze spowiedzi w najbliższy czwartek  od godz. 8.00 do 10.00 oraz od 16.00 do 18.00. Będą jeszcze inni księża.

 

Do piątku prosimy zgłosić chorych z naszej parafii, którzy chcieliby przyjąć, na zbliżające się święta Wielkanocne Jezusa w Komunii św. Do zgłoszonych chorych udamy się w sobotę (9.04) od godz. 8.30.

 

W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16.30 (dzieci) o godz. 17.15 i 19.00.

 

Ekstremalna Droga Krzyżowa z Mydlnik do Czernej rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 21.00 Mszą św. w naszym kościele.

 

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę (9 kwietnia) o godz. 10.00 w kościele

 

Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm przy bramie przed Mszą św. o godz. 10.30 i procesja do kościoła z udziałem dzieci. Po Mszy św. ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w XVI Parafialnym Konkursie na najwyższą  Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI. Zgłaszanie palm do konkursu od godz. 9.45 na parkingu przed bramą wjazdową. Palmy biorące udział w konkursie powinny być wykonane z zastosowaniem materiałów i tworzyw naturalnych oraz tradycyjnych form zdobniczych.  Wysokość palmy będzie  mierzona od miejsca rozpoczęcia zdobień.

 

Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

 

Bóg zapłać za złożone dary w ramach akcji „Tornister dla Sąsiada”. Zapraszamy wszystkie zainteresowane dorosłe osoby z Ukrainy na kolejną bezpłatną lekcję języka polskiego. Zajęcia odbędą się w środę (6.04) o godz. 16.00 w tutejszym kościele.

 

Wraz ze Stowarzyszeniem ODRA-NIEMEN zapraszamy do uczestnictwa w zbiórce Solidarni z Polakami na Ukrainie. Prosimy w miarę możliwości o żywność długoterminową oraz środki higieniczne. Dary przynosimy do kościoła przed lub po Mszy św. do niedzieli 10 kwietnia. Bóg zapłać.  

Przykładowa paczka może zawierać następujące produkty:
*Żywność długoterminowa: olej 1l, cukier 3kg, ryż 1kg, kasza 400g, makaron duży 700-1000g, makaron mały 250g, konserwy mięsne lub rybne 300g, warzywa w puszce 1 op., owoce w puszce 1 op., herbata duża 100szt., herbata mała 25 -50 szt., herbata sypana lub owocowa 1 op., kawa sypana lub rozpuszczalna 250g, kakao 100-200g.
*Środki higieniczne: mydło w płynie lub kostce, żel pod prysznic, podpaski, dezodorant, pampersy, mleko w proszku dla dzieci, chusteczki nawilżane, proszek do prania, pasta i szczoteczka do zębów.
*Pozostałe: środki opatrunkowe, koce, ręczniki, latarki i baterie do latarek.

Solidarni z Polakami na Ukrainie

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga
i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.

 


 

< Powrót

 

 

105