Title Image

NIEDZIELA PALMOWA

10 kwiecień 2022
NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy św. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy św. o godz. 10.30. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy rodzinom za włączenie się w XVI Konkurs Palm Wielkanocnych i jego organizatorom.

 

Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli. Gorzkie żale o godz. 17.00

 

Spowiedź do Wielkiej Środy rano pół godziny przed Mszą św. oraz wieczorem od 17.00 do 19.00.

 

Różaniec po Mszy św. wieczornej w intencji pokoju na Ukrainie będzie odmawiany do Wielkiej Środy.

 

Zbiórka ministrantów i lektorów w Wielką Środę o godz. 19.30 w kościele.

 

W Wielki Czwartek nie ma Mszy porannej w kościele tylko o godz. 10.00 w Bazylice Miłosierdzia Bożego  ks. arcybiskup Marek Jędraszewski wraz z kapłanami będzie sprawował  Mszę Krzyżma.

 

Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – o godz. 18.00, a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 22.00. Adorację wznowimy w Wielki Piątek od godz. 7.00 W tym roku, 14 kwietnia, w Wielki Czwartek przypada także ustanowione przez Sejm RP święto Chrztu Polski. Dziękując Bogu za dar wiary, módlmy się, abyśmy byli wierni chrześcijańskiemu powołaniu.

 

Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia oraz Droga krzyżowa (w parku kościelnym). Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18.00. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Trzy części gorzkich żali o godz. 22.00 a o 23.00 adorację poprowadzi Akcja Katolicka. Adoracja w Wielki Piątek trwa do godz. 24.00. Wznowienie adoracji w Wielką Sobotę od godz. 7.00.

 

W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta

 

Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, odbędzie się przed kościołem, (od strony plebani) od godz. 9.00, co godzinę do 14.00. Tradycyjnie zachowujemy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę przypada 95. rocznica urodzin Benedykta XVI. W naszej modlitwie dziękujmy za jego posługę pasterską w Kościele i wypraszajmy mu obfitość Bożych darów.

 

Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (prosimy przynieść świece). To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii” będzie połączona z procesją rezurekcyjną.

 

Nieszpory kończące obchód Triduum Paschalnego zostaną odprawione w niedzielę o godz. 17.30

 

Dziękujemy parafianom z rej. Cmentarza, ul. Kurozwęckiego, Balickiej, Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej, Brzezińskiego, Hemara i indywidualnym darczyńcom  za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

Bóg zapłać za wszelkie dobro, które płynie od parafian, za troskę o swój kościół i jego obejście za każdy przejaw życzliwości. Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy i św. Józef wpraszają potrzebne dla Was łaski. Życzymy Błogosławionego i pełnego pokoju Wielkiego Tygodnia w zdrowiu na duszy i ciele.


Ogłoszenia z Klubu Kultury MYDLNIKI

 

  1. Serdecznie zapraszamy do zapisów dzieci w wieku przedszkolnym do Mini Ogniska Artystycznego aDlaczego. Zapisy trwają do końca kwietnia.

  2. oraz na zajęcia dwujęzyczne polsko- ukraińskie w ramach Strefy Rodzica 
    „Bajkowa kraina babci Ludmiły”. Są to zajęcia prowadzone przez jedną z uchodźczyń z Ukrainy. Odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 16:00. Wiek uczestników to 6 do 11 lat. Wstęp tylko 1 zł.  Serdecznie prosimy aby rodziny opiekujące się uchodźcami przekazywały do nich tą wiadomość. 


Wszystkie zapisy odbywają się przez stronę internetową Klubu oraz osobiście w biurze Klubu.

 

< Powrót

 

 

109