Title Image

II NIEDZIELA WIELKANOCY

24 kwiecień 2022
II NIEDZIELA WIELKANOCY, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie.

 

Po Mszy św. uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem i wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

 

Jutro przypada święto św. Marka Ewangelisty, bliskiego współpracownika św. Pawła. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę św., w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

 

We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci św. Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. Msza św. odpustowa w parafii św. Wojciecha o godz. 18.00  

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

W środę Msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00 a o godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

 

W piątek obchodzimy święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.W tym dniu rozpocznie się również  nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.

 

W ostatni piątek miesiąca przywołujemy wstawiennictwa św. s. Faustyny a w ostatnią sobotę na poranną Mszę zapraszamy Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego.

 

W sobotę,  po  Mszy wieczornej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Od niedzieli majowe nabożeństwa przez cały miesiąc o godz. 17.30.

 

Za tydzień kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.

 

W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Zakliki za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze,
i mocy od Zmartwychwstałego Jezusa w codziennym życiu.

 

 

Bożemu miłosierdziu polecamy zmarłych: śp. Edwarda Gołyskę – Msza pogrzebowa w poniedziałek o godz. 11.00 oraz śp. Jana Baczyńskiego – Msza w środę o godz. 11.00 poprzedzona modlitwa różańcową. Wieczny odpoczynek …


 

< Powrót

 

 

112