Title Image

III NIEDZIELA WIELKANOCY

1 maj 2022
TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Są przygotowane sigla z Pisma Świętego i można je zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła, żeby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Uwielbienie Jezusa wyjątkowo w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.

 

Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą w nich uczestniczyć, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

 

Jutro św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w tym dniu przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

We wtorek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane w porządku niedzielnym (7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00).

 

W środę zapraszamy na Mszę św. i nowennę do MBNP o godz. 18.00.  Liturgia tego dnia przynosi nam wspomnienie  św. Floriana, męczennika, patrona hutników i strażaków. Mężczyźni zapraszają w każdą środę maja o godz. 6.30 na jutrznię.

 

W I czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do modlitwy o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy wieczornej ok. 18.30 w kościele.

 

W piątek w liturgii będziemy obchodzili święto św. Apostołów Filipa i Jakuba a za razem jest to I piątek miesiąca z modlitwą wynagradzającą za grzechy Najśw. Sercu Pana Jezusa. W tym dniu na godz. 18.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z kl. 7 a po Mszy św. na spotkanie w oratorium św. Michała Archanioła.  

 

W I sobotę zapraszamy na poranną Mszę św. i modlitwy o dar potomstwa, za matki w stanie błogosławionym, odpowiedzialne ojcostwo i za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 Msza św. nabożeństwo fatimskie.

 

Możliwość spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i piątek od godz. 17.00

 

Do chorych z posługą sakramentalną udadzą się kapłani w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30. W sobotę święcenia diakonatu w Katedrze na Wawelu o godz. 10.00

 

Za tydzień niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

Bóg zapłać za dar ołtarza w wysokości 1500 złotych od Rodziców młodzieży bierzmowanej, który przeznaczymy na zakup puszki ołtarzowej. Za 2 tyg. w naszej parafii będziemy przeżywać I komunię świętą.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

 

 

< Powrót

 

 

113