IV NIEDZIELA WIELKANOCY

8 maj 2022
CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Dziękujemy za nowo wyświęconych, w sobotę diakonów w naszej archidiecezji.

Dziś uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława. Dziś również na Mszy św. o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa (przeniesione z pierwszej niedzieli)

Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Św. Stanisława (ok.1030-1079), biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

We wtorek po wieczornej Mszy św. wspólny różaniec a po różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.  W środę Msza św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 41. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II.

W sobotę święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

W naszej świątyni nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30 .

Za tydzień uroczystość I Komunii św. na Mszach św. o godz. 10.30 dla dzieci z kl. III A oraz o godz. 12.00 dla dzieci z kl. III B. W tym tygodniu odbędą się próby dzieci w kościele a w sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci i bliskich.

Bóg zapłać ze składane ofiary w ramach składki inwestycyjnej, która przypadnie w przyszłą niedzielę.

Rocznica I Komunii św. za 2 tygodnie na Mszy św. o godz. 10.30.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości
w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.