Title Image

V NIEDZIELA WIELKANOCY

15 maj 2022
PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym.

 

Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość I Komunii św. na Mszach św. o godz. 10.30 oraz o 12.00.  Módlmy się za te dzieci, rodziców i ich bliskich. Biały tydzień dla dzieci komunijnych od jutra na Mszy św. o godz. 18.00 poprzedzony nabożeństwem majowym o godz. 17.30.

 

Dziękujemy Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza jest nim potrójny gong używany podczas Mszy św. na podniesienie i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech św. Andrzej wyprasza dar jedności całej ojczyźnie.

 

16 dnia miesiąca modlimy się również przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec. Zapraszamy

 

W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. Zapraszamy na Mszę św. z Nowenną do MBNP o godz. 18.00

 

Bóg zapłać ze złożone ofiary z racji III niedzieli miesiąca.

 

Od piątku trwamy w nowennie przygotowującej nas do beatyfikacji założycielki Żywego Różańca i Papieskich Dzieł Misyjnych Służebnicy Bożej Pauliny Jaricot, która będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę (22.05) w Lyonie.

 

W przyszłą niedzielę Rocznica Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30 dla kl. 4a i 4b. Możliwość spowiedzi w ciągu całego tygodnia przed Mszami.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

Zwracamy się z ponowną prośbą o udział w akcji Solidarni z Polakami na Ukrainie. Tak jak zeszłym razem będziemy zbierać dary rzeczowe wspierając akcję Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Szczegóły na plakatach oraz ulotkach. Zbiórka będzie trwać do niedzieli 5 czerwca. Dziękujemy. 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów
oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

 

 

Zmarł nasz parafianin śp. Franciszek Wyżga l.93. zam. Balice ul. Podkamycze.  Msza pogrzeb w poniedziałek w kaplicy na cmentarzu w Olszanicy o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej  modlitwa różańcowa.


 

< Powrót

 

 

114