Title Image

Uroczysty Dzień I Komunii

Każda Msza Święta, w jakiej uczestniczymy, jest zarazem Wielkim Czwartkiem, Kalwarią i Zmartwychwstaniem. Przyjęcie Komunii świętej staje się, natomiast, Bożym Narodzeniem, Betlejem, czyli „domem chleba”. Tak jak Jezus przyszedł jako Dziecko na świat w Betlejem, tak w niedzielę 15 maja 2022 roku, podczas uroczystości I Komunii Świętej, przyszedł do serc naszych Pociech w kruchym i skromnym kawałku Chleba.

 

 

W czasie tego ważnego dla całej naszej wspólnoty parafialnej wydarzenia do Stołu Eucharystycznego przystąpiło ponad czterdzieścioro Dzieci z klas trzecich, które z rąk Księdza Proboszcza po raz pierwszy do swych serc przyjęły Pana Jezusa i poprzez Eucharystię zostały włączone do pełnego uczestnictwa w Ofierze Mszy Świętej. Niech każde przyjęcie Komunii Świętej będzie odtąd dla nich Bożym Narodzeniem i Betlejem, w którym Bóg będzie wkraczał w ich życie, serca, dusze i ciała!

 

 

Całoroczny trud i ogrom pracy włożony przez Księdza Konrada w przygotowanie Dzieci pierwszokomunijnych do Sakramentu Pojednania i Eucharystii, spowodowały że ta wyjątkowa Msza Święta stała się źródłem ogromnej radości i wzruszenia dla samych Dzieci oraz ich rodziców i bliskich. Radością tą pragną się oni podzielić, prezentując kilka zdjęć dokumentujących ten wspaniały dzień.

 

                                                                                              Rodzice Dzieci komunijnych

kl. III A

kl. III B

 

 

3