Title Image

VI NIEDZIELA WIELKANOCY

22 maj 2022
SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś beatyfikacja założycielki Żywego Różańca i Papieskich Dzieł Misyjnych, Służebnicy Bożej Pauliny Jaricot.

 

W naszym kościele na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św.

 

W  poniedziałek, początek dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia. 

 

We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Po Mszy wieczornej odmówimy jedną część różańca.  

 

We wtorek rocznica święceń kapłańskich abpa Marka Jędraszewskiego (1973) a w środę naszego wikariusza ks. Konrada (2013). Módlmy się za jubilatów i o nowe powołania kapłańskie.

 

W czwartek, 26 maja, wspomnienie św. Filipa Nereusza (1515-1595), rzymskiego kapłana, wychowawcy dzieci i młodzieży. W tym dniu przypada również Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

W sobotę, 28 maja,  będziemy obchodzić pierwsze liturgiczne wspomnienie bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

 

Nabożeństwo majowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30.

 

W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

W sobotę wyruszy, jednodniowa, XV Piesza Pielgrzymka z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km. Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są o zapisywanie się do 25 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (punkt INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego). Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.  Szczegółowe informacje zamieszczone są w gablocie.

 

Wspierając akcję Stowarzyszenia Odra-Niemen, zachęcamy do Solidarności z Polakami na Ukrainie. Dary rzeczowe możemy składać przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Zbiórka będzie trwać do niedzieli 5 czerwca. Dziękujemy. 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

 

 

Msza pogrzebowa za śp. Alicję Drelinkiewicz zam. ul. Kurozwęckiego we wtorek o godz. 12.00. Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

 

114