Title Image

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

29 maj 2022
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

Jutro, podczas nabożeństwa o godz. 17.30 rozpoczniemy modlitwę przed  uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

We wtorek przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

W środę wspominamy św. Justyna, męczennika za wiarę w tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka i początek miesiąca czerwca, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy

 

W tym tygodniu przypada:  

  • I czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania. W tym dniu zbiórka ministrantów i lektorów po Mszy wieczornej ok. 18.30 w kościele.
  • I piątek, któremu patronuje św. Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy, męczennicy z Ugandy w Afryce. Zapraszamy na Mszę św. wynagradzającą NSPJ o godz. 18.00, szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. 7 a po Mszy św. konferencja w oratorium św. Michała
  • oraz I sobota z tradycyjnymi modlitwami na Mszy św. o godz. 7.00 oraz z intencją wynagradzającą za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP i nabożeństwem fatimskim o godz. 18.00

 

Możliwość spowiedzi w tygodniu przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.

 

Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną w piątek i sobotę od godz. 8.30.

 

W tym tygodniu w naszym dekanacie rozpocznie się peregrynacja Ikony Św. Rodziny. Zapraszamy parafian do modlitwy w kościele św. Wojciecha (2.06. czwartek) św. Szczepana (3.06. piątek) lub kościele NMP z Lourdes (4.06. sobota) Szczegółowy plan znajdziemy na stronie internetowej. 

 

Za tydzień przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca zapraszamy na zmiankę różańcową po Mszy o godz.9.00 oraz będzie możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Za tydzień,  przed kościołem będzie można wspomóc materialnie Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym AGAPE.

 

Od przyszłej niedzieli, wraz ze Siostrami Karmelitankami Dzieciątka Jezus ze Szczyglic rozpoczniemy duchowe przygotowanie do wprowadzenia relikwii do naszego kościoła świętych rodziców Zeli i Ludwika MARTIN oraz ich córki św. Teresy. Będzie również możliwość kupienia książek o prezentowanych świętych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalności OAZY.

 

Bóg zapłać mieszkańcom Osiedla SM „ARDOM” za złożoną ofiarę w wysokości 3610 i zamówienie dwóch Mszy św. 

 

Zbiórka rzeczy w ramach akcji Stowarzyszenia Odra-Niemen trwa do przyszłej niedzieli

 

Oaza zaprasza do kawiarenki dzisiaj po Mszach Świętych o godz. 9:00, 10:30 oraz 12:00. Spotkanie w bibliotece przy pysznych ciastach, kawie, herbacie, soku niech pomoże nam po trudnym czasie pandemii budować i odnawiać relacje w naszej wspólnocie parafialnej. Na dzieci czekają również cukierki z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. W czasie tego spotkania będzie można wesprzeć działalność młodzieży dobrowolnym datkiem.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia
życzymy wiernego trwania przy Chrystusie

 …

 

 

< Powrót

 

 

114