Title Image

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

12 czerwiec 2022
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

Trwamy w duchowym przygotowaniu na przyjęcie relikwii świętego małżeństwa Zeli i Ludwika oraz ich córki św. Teresy. Dziękujemy s. Donancji za przybliżenie nam dzisiaj życia św. Ludwika. Polecamy pod chórem okolicznościowe książki dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

 

W środę o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do MBNP a o godz. 19.00 w kościele zbiórka ministrantów i lektorów.

 

W czwartek będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia: o godz. 7.30, 9.00, 10.30 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, kolejna Mszy ok. 12.30 oraz o godz. 18.00.

 

 

 

Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach:
 

I przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i Myczkowskiego (mieszkańcy ul. Wierzyńskiego, ul. Myczkowskiego, ul. Łupaszki i Rząski)

II przy zbiegu ul. Balickiej i Zakliki (mieszkańcy ul. Zakliki, ul.Dolińskiego, ul. Darowskiego oraz I rej. ul. Balickiej)

III w parku przy figurze Matki Bożej (mieszkańcy ul. Na Nowinach, ul. Długoszowskiego, ul. Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej oraz rej. Podkamycza)

IV przy plebanii (mieszkańcy ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza i ul. Brzezińskiego)

 

Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszamy do niesienia chorągwi, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów.

 

W piątek (17.06) kolejna rocznica konsekracji naszego kościoła.

 

Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30. z wyjątkiem Bożego Ciała, litanie w tym dniu odśpiewamy podczas procesji. 

 

Dziękujemy pewnej Pani za ufundowanie figury Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dziękujemy mieszkańcom ul. Brzezińskiego za ofiarę na sprzątanie kościoła.

 

Za tydzień składka inwestycyjna z okazji III niedzieli miesiąca. W tym tygodniu w kościele został zamontowany nowy systemów multimedialnych Serafin z ekranem do wyświetlania pieśni i obrazów. 

 

Zarząd Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie składa serdeczne podziękowania za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki pieniężnej. Parafianom dziękujemy za ofiarność. Podczas zbiórki zebrano 2,608 zł i 20 euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie turnusów integracyjno-wypoczynkowych dla osób niepełnosprawnych. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 13 czerwca – Św. Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych; Odpust ku czci św. Antoniego dzisiaj w Bronowicach a jutro (poniedziałek) w Rząsce. 

– środa, 14 czerwca – Bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

– piątek, 17 czerwca – Św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, mądrości i gorliwości w podejmowaniu codziennych obowiązków

 

 

 

 

< Powrót

 

 

115