Title Image

NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

16 czerwiec 2022
NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. To dzień, kiedy uroczyście wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii. Msze Święte w naszym kościele dzisiaj o godz. 7.30, 9.00, 10.30 – z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Kolejna Msza Święta po zakończonej procesji ok. 12.30 oraz o godz. 18.00

 

Wspólna modlitwa i śpiew Litanii do Serca Pana Jezusa podczas procesji, nie będzie dziś nabożeństwa czerwcowego w kościele.

 

Od jutra do przyszłego piątku nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół świątyni. Zapraszamy do czynnego udziału w nabożeństwie i procesji. 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali dekoracje poszczególnych ołtarzy, a także pomogli w zorganizowaniu procesji. Dziękujemy za udekorowanie domów i trasy procesji. Wyrazy wdzięczności kierujemy do wszystkich ministrantów, lektorów, całej służby liturgicznej, osób niosących chorągwie, feretrony i inne znaki religijne. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie. Dziękujemy tym, którzy ubrani byli w tradycyjne stroje regionalne. Dziękujemy: Organistom, Różom różańcowym, Szafarzom Eucharystii, Kościelnym, asyście do baldachimu. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji służbą mundurowym: policji, straży miejskiej, za pomoc panom z Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej. Dziękujemy za Waszą obecność, która jest wyrazem wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie. Za wszelkie dobro i pomoc wszystkim niech Bóg hojnie wynagradza swoją łaską.

 

W ostatnią niedzielę czerwca (26.06) będziemy przeżywać w naszej parafii dzień odpustu ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od niedzieli odpustowej, która jest zarazem pierwszą niedzielą wakacyjną następuje zmiana porządku odprawiania Mszy Świętych w niedzielę: godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.  Na sumie o godz. 11.00, której przewodniczył będzie karmelita o. Paweł Urbańczyk OCD, redaktor naczelny „Głosu Karmelu” będzie też uroczyste wniesienie relikwii świętych rodziców Zeli i Ludwika oraz ich córki św. Teresy.   

 

Oaza i przedstawiciele pozostałych grup parafialnych zapraszają w niedzielę odpustową (26.06) po Mszach Świętych o godz. 7:30, 9:00 i 11:00 do kawiarenki w bibliotece parafialnej. Zachęcamy do pomocy w organizacji tego miłego spotkania poprzez przygotowanie wypieków. Chętne osoby do pieczenia ciast prosimy o podejście dzisiaj do zakrystii. 

 

Od dnia montażu SERCA (29.09.2021) zebraliśmy blisko 670 kilogramów nakrętek, które zostały przekazane na leczenie małego Stasia z gminy Zabierzów. Dziękujemy za ten dar. W najbliższych miesiącach zbierając plastikowe nakrętki będziemy wspierać Marcina z Balic, który zmaga się od urodzenia z różnymi chorobami i potrzebuje kosztownych rehabilitacji.
Więcej informacji na plakacie zamieszczonym na Sercu.

 

 

 

 

 

< Powrót

 

 

115