Title Image

XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 czerwiec 2022
DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dziękujemy s. Donancji za przybliżenie nam dziś św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do nabywania okolicznościowych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które pod chórem rozprowadza oaza.

 

W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.

 

We wtorek wspominamy św. Alojzego Gonzagę (1568-1591), zakonnika, patrona młodzieży studiującej. Po wieczornej Mszy Św. wspólny różaniec w kościele.

 

W środę Msza Św. z  Nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

W czwartek w liturgii będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w tym dniu przypada również Dzień Ojca. Podczas Mszy Świętej będziemy żyjącym ojcom wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

 

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców na Mszą Świętą  o godz. 8.00, w czasie której będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

 

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

Trwamy w Oktawie Bożego Ciała, do piątku nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 jest połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Zapraszamy do czynnego udziału. Dziękujemy za dzisiejszą składkę z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

 

W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci.

 

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii dzień odpustu ku czci MBNP. Od niedzieli odpustowej, która jest zarazem pierwszą niedzielą wakacyjną następuje zmiana porządku odprawiania Mszy Świętych w niedzielę: godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.  Na sumie o godz. 11.00, której przewodniczył będzie karmelita o. Paweł Urbańczyk OCD, redaktor naczelny „Głosu Karmelu” będzie też uroczyste wniesienie relikwii świętych rodziców – św. Zeli i św. Ludwika i ich córki św. Teresy.   

 

Oaza i przedstawiciele grup parafialnych zapraszają w niedzielę odpustową po Mszach Świętych o godz. 7:30, 9:00 i 11:00 do kawiarenki w bibliotece parafialnej. Zachęcamy do pomocy w organizacji tego miłego spotkania poprzez przygotowanie wypieków. Chętne osoby do pieczenia ciast prosimy o podejście dzisiaj do zakrystii. 

 

Po Eucharystii (o 10.30 i 12.00) pani Dorota, nauczycielka języka będzie czekać przed Kościołem na rodziców, którzy są zainteresowani by posłać swoje pociechy na zajęcia języka angielskiego. Chętnie odpowie na pytania, porozmawia i poda kontakt do siebie. Będzie można zabrać ze sobą ulotki informacyjne.

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów
oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

 

 

 

< Powrót

 

 

116