Title Image

XIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 czerwiec 2022
TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś nasza parafia przeżywa odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy. Dziękujemy o. Pawłowi Urbańczykowi, redaktorowi naczelnemu „Głosu Karmelu” za wygłoszone kazania  na Mszach Św. i celebrowanie sumy odpustowej o godz. 11.00. W towarzystwie Sióstr Karmelitanek ze Szczyglic zostaną, na sumie uroczyście wniesione i przekazane naszej parafii relikwie świętych rodziców – Zeli i Ludwika i córki św. Teresy. Dziękujemy siostrze s. Donancji za przygotowanie nas, przez trzy kolejne niedziele do tego wydarzenia. Sława wdzięczności i modlitewnej pamięci składamy śp. o. Benedyktowi, który głosił nam Misje i wystarał się o relikwie świętego małżeństwa a teraz ufamy, że nam z nieba towarzyszy. Pamiątką przekazania dzisiaj relikwii będą też nowe drzewka zasadzone w parku.  

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Świętych od dzisiejszej niedzieli: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

 

Oaza i przedstawiciele grup parafialnych zapraszają dzisiaj po Mszach Świętych na ciastko do kawiarenki w bibliotece parafialnej. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie wspaniałych wypieków.

 

Jutro wspomnienie liturgiczne MBNP, patronki naszej parafii. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

We wtorek wspomnienie Św. Ireneusza, biskupa i męczennika. Po Mszy wieczornej ostatni, przed wakacjami wspólny różaniec w kościele.

 

W środę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła gorliwych głosicieli Ewangelii i męczenników za wiarę w Chrystusa. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 

Nabożeństwo czerwcowe do czwartku włącznie o godz. 17.30. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek o godz. 18.00 Msza Święta wynagradzająca za grzechy NSPJ.

 

W I sobotę na porannej Mszy modlimy się o dar potomstwa, za matki w stanie błogosławionym, odpowiedzialne ojcostwo i za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem i różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP.

 

Sakrament spowiedzi w tygodniu przed Mszą Świętą i dodatkowo w I piątek od godz. 17.00

 

Kapłani odwiedzą chorych tradycyjnie w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30.

 

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca, po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.  

 

Dziękujemy  p. Wieśkowi Blańdzie za wykonanie feretronu pod figurę św. Józefa oraz świeco-pochodni dla asysty przy Najświętszym Sakramencie. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Kurozwęckiego i Hemara za ofiarę na sprzątanie kościoła.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wyjazdów, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

 

W poniedziałek Msza pogrzebowa o 12.00 poprzedzona różańcem  za śp. Annę Obara. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

< Powrót

 

 

117