Title Image

Wspomnienia z odpustu

     W przeddzień wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w niedzielę 26 czerwca w naszej parafii miał miejsce odpust ku czci naszej patronki. W tym dniu uroczystej sumie odpustowej o godzinie 11.00 przewodniczył i kazanie wygłosił karmelita bosy ojciec Paweł Urbańczyk.

    

     Mszy Świętej odpustowej towarzyszyło przekazanie parafii relikwii św. Zeli i Ludwika Martin- świętego małżeństwa oraz ich córki- świętej Teresy z Lisieux przez siostry karmelitanki ze Szczyglic. Na to wydarzenie nasza parafia była przygotowywana przez trzy ostatnie niedziele przed odpustem przez jedną z karmelitek ze Szczyglic- siostrę Donancję, która wygłaszała dla nas krótkie konferencje przybliżające nam każdą z trzech świętych postaci.

    

     W czasie głównej Mszy Świętej obecnych było wielu wiernych świeckich. Modlili się z nami również księża z naszego dekanatu oraz przybyłe karmelitanki ze Szczyglic. Sumę odpustową zakończyliśmy uroczystą procesją eucharystyczną z Najświętszym Sakramentem po parku kościelnym przy licznym zaangażowaniu parafian.

    

     Po każdej Mszy Świętej w tym dniu wierni mieli możliwość skorzystania z kawiarenki parafialnej, którą przygotowała młodzież oazowa we współpracy z innymi grupami parafialnymi. W tym dniu pamiętaliśmy także o postaci zmarłego karmelity, ojca Benedykta Belgrau, który prowadził w naszej parafii misje święte we wrześniu 2021 roku. (tekst Rober Sikora – lektor z naszej parafii).

 

0