Title Image

XIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 lipiec 2022
CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

Dziś pierwsza niedziela lipca po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Świętych w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Oraz w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota godz. 18.00 a wtorek i czwartek godz. 7.00. Wyjątek to I czwartek, I piątek i I sobota, wtedy Msza Św. jest rano i wieczór.  Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy Świętej.

 

Lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana pamiętajmy o tym w modlitwie.

 

W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (1863-1922), dziewicy i zakonnicy, patronki dzieł misyjnych w Polsce. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

 

Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30.

 

W piątek, w liturgii będziemy wspominać  Świętego Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanina, kapłana, wybitnego kaznodzieję.

 

Polecamy nowy numer kwartalnika „Idźmy do Józefa”

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów
i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje –
dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

 

 

 

Masza pogrzebowa za śp. Marie Wikłacz l.103, zam. ul. Myczkowskiego zostanie odprawiona we czwartek (7.07.) o godz. 10.20 w kaplicy na Rakowicach. Wieczny odpoczynek …

 


 

< Powrót

 

 

117