Title Image

XV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 lipiec 2022
PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

 

Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem. 

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Świętych w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Oraz w tygodniu: poniedziałek, środa, piątek i sobota godz. 18.00 a wtorek i czwartek godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy Świętej.

 

Jutro przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

 

W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej. Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się Szymonowi Stockowi (generałowi zakonu karmelitów). Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. Po Mszy Świętej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Z racji 16 dnia miesiąca modlić się będziemy również przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną a na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie modlitwa za rodziny i możliwość przyjęcia błogosławieństwa relikwiami świętego małżeństwa.

 

Dziękujemy dwom paniom z naszej parafii za znaczne dofinansowanie wykonania relikwiarza dla relikwii: św. Zeli, Ludwika i Teresy.

 

Polecamy prasę katolicką, dzisiaj szczególnie tygodnik „Niedziela” w którym znajdziemy obszerny artykuł i fotografie z uroczystości odpustowej i wprowadzenia do kościoła relikwii. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 11 lipca – Święty Benedykt (480-547), opat, twórca reguły zakonnej benedyktynów, patron Europy;

– wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus; oraz święte małżeństwo Zelia i Ludwik, których relikwie znajdują się w naszym kościele przy ołtarzu chrzcielnym.

– środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

– piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.

 

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy
doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej.

 

 

< Powrót

 

 

117