Title Image

XVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 lipiec 2022
SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś szesnasta niedziela zwykła. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

 

Z racji III niedzieli miesiąca, na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za rodziny i będzie można przyjąć błogosławieństwo relikwiami świętego małżeństwa Zeli i Ludwika oraz ich córki św. Teresy.

 

Msze Święte w niedzielę w porządku wakacyjnym o godz.: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00.

 

Jutro wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera

 

W środę o godz. 18.00 Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomoc.

 

W piątek święto Świętej Marii Magdaleny. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom.

 

W sobotę w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną.

 

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. poświęcenie pojazdów. Zachęcamy wiernych do udziału w misyjnej akcji Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów
oraz szczególnej opieki Niepokalanej.

 

< Powrót

 

 

117