Title Image

XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 lipiec 2022
SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne

 

Jutro będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

 

Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców i podróżujących. Już dzisiaj modlimy się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Dziś po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Wraz z MIVA Polska zachęcamy wiernych do udziału w misyjnej akcji Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

 

We wtorek w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

 

W środę Msza Św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00 a po nowennie spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

W piątek przypada wspomnienie świętego rodzeństwa z Betanii: Marty, Mari i Łazarza, o których Święty Jan w Ewangelii mówi, że Pan Jezus ich kochał, był z nimi zaprzyjaźniony.

 

W ostanie piątki miesiąca szczególnie pamiętamy o wstawiennictwie św. Faustyny a w ostanie soboty o Matce Bożej z Góry Karmel, modląc się z Rodziną Szkaplerza Karmelitańskiego.

 

Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy Św. w niedzielę: 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. W tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w tygodniu po odprawionej Mszy Św.

 

W dniach 16/17 sierpnia będzie przeprowadzona Akcja “ Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie” Miejsce składowania: narożnik parkingu za kościołem.

 

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa
oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki.

 

 

< Powrót

 

 

118