Title Image

XX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 sierpień 2022
DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku i jednocześnie wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika.

 

Jutro uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w polskiej tradycji zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszym kościele tego dnia o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 18.00. Tego dnia pobłogosławimy bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi.

 

Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

 

16 dnia miesiąca pamiętamy o modlitwie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 

Dekretem ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z dniem 25 sierpnia 2022 r. zostaje zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii ks. mgr. Konrad Natkaniec i mianowany wikariuszem w parafii MB Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach. Słowa wdzięczności wypowiemy w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00. 

 

Za tydzień III niedziela miesiąca na Mszy Św. o godz. 11.00 będzie modlitwa za rodziny i możliwość przyjęcia błogosławieństwa relikwiami św. Zelii i Ludwika. Jest to również niedziela ze składką inwestycyjną, za którą już dziś dziękujemy.

 

Po renowacji oraz wykonaniu nowej podstawy, wróciła na swoje miejsce figura św. Antoniego.

 

We wtorek i w środę będzie można dostarczyć elektrośmieci i tym sposobem włączyć się w akcję wsparcia Kościołów na Wschodzie. Miejsce składowania – narożnik parkingu za kościołem.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– w środę, 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej, patron naszej Archidiecezji

– w sobotę, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji,  doktor Kościoła.

 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

 

< Powrót

 

 

120