Title Image

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 sierpień 2022
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

 

 

Witamy w naszej parafii ks. mgr Marka Kulmana, który przybył do nas z parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczynając posługę w naszej parafii życzymy ks. Markowi – Bożego bł. i opieki MBNP oraz św. Józefa.

 

Od czwartku (1.09) wracamy do zwyczajnego porządku Mszy Św. W niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.30 (z udziałem dzieci), 12.00 oraz 18.00 a w tygodniu o 7.00 i 18.00.

 

Jutro w liturgii wspomnienie Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

 

W czwartek początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy na Msze Świętą o godz. 8.00. Rozpoczęcie roku szkolnego w SP nr 138 o godz. 9.00 oddział przedszkolny oraz klasy 1-3
a o godz. 10.00 klasy 4-8.

 

1 września przypada wspomnienie bł. Bronisławy, której relikwie mamy w naszym kościele oraz kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy cierpieli i zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30., a o godz. 19.00 spotkanie Kręgu Biblijnego

 

W tym tygodniu  pierwszy piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza Św. wynagradzająca NSPJ

 

W I sobotę na porannej Mszy modlimy się o dar potomstwa, za matki w stanie błogosławionym, odpowiedzialne ojcostwo i za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 Msza Św. z nabożeństwem i różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP. Sobota to również liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła.

 

Możliwość spowiedzi w tygodniu przed Mszą Św. oraz w I czwartek i piątek od godz. 17.00

 

Kapłani udadzą się do chorych w piątek i sobotę od godz. 8.30

 

Za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej w której mamy dużo nowości do czytania.

 

W przyszłą niedzielę Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej (zaproszenie …)

 

Uniwersytet Rolniczy zaprasza na Małopolskie Targi Żywności i Giełdę Agroturystyczną w sobotę i w niedzielę w godz. 10.00-16.00 przy ul. Balickiej 253. Wstęp wolny.  

 

(o 11.00) Po Eucharystii pani Dorota, nauczycielka języka będzie czekać przed Kościołem na rodziców, którzy są zainteresowani by posłać swoje pociechy na zajęcia języka angielskiego. 

 

 

Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką.

 

Msza pogrzebowa za śp. Pawła Pietrusińskiego l.20, zam. ul. Wierzyńskiego w piątek (2.09) o godz. 12.00.
O godz. 11.30 różaniec. Wieczny odpoczynek …

 

< Powrót

 

 

122