Title Image

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

11 wrzesień 2022
DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła. Dziś również odpust ku czci bł. Anieli Salawy u księży Misjonarzy.

 

W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Tradycyjnie w tym dniu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i błogosławieństwo relikwiami Krzyża.

 

W czwartek w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.

 

Spotkanie grupy wyjeżdzającej na ŚDM w 2023 do Lizbony oraz osób chętnych, którzy chcą się zapisać na wyjazd w czwartek po Mszy Świętej wieczornej (15.09)

 

W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Pamiętajmy o modlitwie  za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

 

W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, jest to również wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. To dzień  Modlitwy za Młodzież. Przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnych organizacji młodzieżowych (w tym naszych parafialnych). Oaza zaprasza w tym dniu po każdej Mszy Świętej do kawiarenki w bibliotece. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z możliwości spotkania się przy kawie, herbacie i domowych wypiekach. Na Mszy o godz. 12.00 modlitwa za rodziny z błogosławieństwem relikwiami.   

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną, za którą już dziś serdecznie dziękujemy.

 

W tym tygodniu patronują nam:

wtorek, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła, po Mszy wieczornej wspólny różaniec.

– piątek, 16 września – Święci Korneliusz (ok. 200-253) papież, orędownik jedności Kościoła, i Cyprian (ok. 210-258), biskup Kartaginy, obaj zginęli śmiercią męczeńską. Tego dnia będziemy też modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.  

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy
doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu oraz opieki MBNP

 

< Powrót

 

 

123