Title Image

Spotkanie w Czernej

Króluj nam Chryste!!!

W sobotni ranek 10.09.br. pokropieni deszczem pod przewodnictwem swojego Asystenta Kościelnego ks. Proboszcza, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz sympatykami AK udał się na dzień skupienia do sanktuarium MB Szkaplerznej i Św. Rafała Kalinowskiego w Czernej. Po przybyciu na miejsce najpierw pochyliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem umieszczonym w Wielkim Ołtarzu. Swoje kroki skierowaliśmy na Drogę Krzyżową. Przemierzając poszczególne Stacje Drogi Krzyżowej ks. Proboszcz prowadził rozważania w oparciu o teksty św. Rafała Kalinowskiego. Po odmówieniu Modlitwy Anioł Pański udaliśmy się do Muzeum Karmelitańskiego. Następnie po krótkim odpoczynku przeszliśmy do Kaplicy Świętego Rafała, gdzie złożone są doczesne szczątki Świętego. W tym miejscu Ojciec Rafał poprowadził modlitwę przez wstawiennictwo Św. Rafała odmawiając Litanię do Św. Rafała Kalinowskiego, a następnie zapoznał nas z Jego drogą życia do świętości. Nasza parafia będzie miała tę radość, że przybędą do nas relikwie Świętego. Msza św., która jest centrum życia duchowego odprawiona przy Relikwiach Świętego przez ks. Proboszcza była zwieńczeniem naszego dnia skupienia. Modliliśmy się w intencji Akcji Katolickiej i grup modlitewnych naszej parafii oraz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych naszych członków. Pobyt zakończyliśmy odmówieniem Koronki do Bożego Miłosierdzia na cmentarzu przyklasztornym upraszając wieczną radość dla zmarłych kapłanów, zwłaszcza pracujących w naszej parafii. Serdecznie dziękuję ks. Proboszczowi Kazimierzowi za prowadzenie nas do Pana Boga i przybliżenie nam duchowości karmelitańskiej a członkom AK i sympatykom za to, że uczestniczyli w dniu skupienia.

 

Zofia Fedor
Prezes POAK

0