Title Image

XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

18 wrzesień 2022
DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie.

 

Dziś przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

 

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca. Na Mszy o godz. 12.00 modlitwa za rodziny i możliwość przyjęcia błogosławieństwa relikwiami świętego małżeństwa. Po Mszy o godz. 18.00 spotkanie dla rodziców i kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

 

Przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka do puszek na rzecz Duszpasterstwa Młodzieży naszej Archidiecezji. Oaza zaprasza po każdej Mszy Świętej do kawiarenki w bibliotece. Zachęcamy do skorzystania z możliwości spotkania się przy kawie, herbacie i domowych wypiekach.

 

W środę Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00

 

W najbliższą niedzielę w Kościele przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

W przyszłą niedzielę 25.09. zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła relikwie świętego kapłana o. Rafała Kalinowskiego – karmelity  i rozpocznie się renowacja misji, którą poprowadzi o. Rafał Prusko z klasztoru w Czernej. Nauki misyjne  będą podczas Mszy Świętych sprawowanych w niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00 oraz w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 9.00, 18.00 i 20.00. Znajdźmy czas dla pogłębienia własnego życia duchowego. Zapraszamy.

 

W najbliższą niedzielę, 25 września, odbędzie się w Krakowie VIII Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dziecko w sercu Krakowa”.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku; Po wieczornej Mszy św. różaniec w kościele

– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

 

 

Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, 
a Maryja Nieustającej Pomocy ma w swojej opiece.

 

 

< Powrót

 

 

123