Title Image

XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 wrzesień 2022
DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dziś uroczyście zostały wprowadzone do naszego kościoła relikwie świętego kapłana o. Rafała Kalinowskiego – karmelity  i rozpoczęła się Renowacja Misji Parafialnych, którą prowadzi o. Rafała Prusko z klasztoru w Czernej. Serdecznie witamy ojca i polecamy Go naszym modlitwą. Nauki misyjne potrwają do środy. Od jutra zapraszamy na Mszę Św. o godz. 9.00, 18.00 lub 20.00. Nie ma w tych dniach Mszy o godz. 7.00. Dzień spowiedzi w środę od godz. 10.00 do 12.00 oraz od godz. 16.00 do 18.00. W środę na Mszach Świętych składka na rzecz Misji.

 

Dziś również obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

Zapraszamy na jutrznię w każdą środę o godz. 6.30 a w ostatnie piątki pamiętamy o wstawiennictwie św. Faustyny.

 

W piątek po Mszy Świętej wieczornej oaza zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu. (wieczór uwielbienia)

 

W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30.

 

W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca z tradycyjnymi modlitwami o godz. 7.00 oraz nabożeństwem wynagradzającym za grzechy przeciw Niepokalanemu Serca NMP o godz. 18.00 połączone z medytacją i różańcem fatimskim. Kapłan odwiedzi chorych tylko w I sobotę od godz. 8.30

 

W sobotę przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim Bożego światła i cierpliwości w pracy. 

 

Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

W ramach obchodów 50-lecia przyłączenia Mydlnik do Krakowa planowane jest wydanie specjalnego wydawnictwa o Mydlnikach. Jest prośba o wypożyczenie historycznych zdjęć Mydlnik dokumentujących miejsca i dawne życie. O kontakt proszą Radni Mydlnik.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 27 września – Św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– środa, 28 września – Św. Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;

– czwartek, 29 września – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, niebiescy wysłańcy, którzy zrealizowali szczególne zadania w historii zbawienia;

– piątek, 30 września – Św. Hieronim (ok. 345-420), prezbiter, doktor Kościoła, autor przekładu Pisma Świętego na język łaciński (Wulgata); Autor słów „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

– sobota, 1 października – Św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich. Na Mszach obrzęd poświęcenia róż.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia
życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki MBNP.

 

< Powrót

 

 

123