Title Image

XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 październik 2022
DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w Renowacje Misji Parafialnych, które zakończyły w ubiegłym tygodniu.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu a po Mszy Św. o 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

W październiku br. mija 20 lat działalności Biblioteki Parafialnej. Dziękujemy wszystkim Czytelnikom uczęszczającym do biblioteki i zachęcamy do korzystania z niej w dalszym ciągu oraz zapraszamy nowych czytelników. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Pani Magdaleny Sikory za trud prowadzenia i troski o bibliotekę przez te lata. Osobom, które od wielu lat należą do biblioteki i regularnie z niej korzystają przyznane zostały dyplomy czytelnika, które zostaną wręczone w Dniu Papieskim. (16.10)

 

Dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa.  

 

Nabożeństwo różańcowe w kościele o godz. 17.30. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca. Zachęcamy do rodzinnego odmawiania różańca.

 

W poniedziałek o godz. 8.30 Msza Św. w intencji studentów, wykładowców i pracowników Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki i potrzebne łask dla całego Uniwersytetu Rolniczego.

 

We wtorek dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

 

W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30.

 

W piątek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msza Św. wynagradzająca za grzechy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00

 

Z sakramentu pokuty i pojednania można korzystać w tygodniu przed Mszą Świętą i dodatkowo
w I czwartek i w I piątek od godz. 17.00

 

Polecamy czasopisma katolickie min. „Staś” dla dzieci, nowy numer „Idźmy do św. Józefa” oraz Gość Ekstra poświęcony św. siostrze Faustynie i miłosierdziu Bożemu. (cena 12 zł.) 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 4 października – Św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), założyciel zakonu franciszkańskiego, misjonarz, mistyk;

– środa, 5 października – Św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica, mistyczka, Apostołka Bożego Miłosierdzia. Pamiętajmy, że w naszym kościele mamy relikwie św. Faustyny  

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy
Bożej mądrości w codziennych wyborach oraz opieki Matki Bożej Różańcowej

 

< Powrót

 

 

123