Title Image

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

9 październik 2022
DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna).

 

W środę Msza Św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00

 

W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie Mszy Świętej oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

 

Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30.

 

W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

 

Z okazji dwudziestej rocznicy  działalności Biblioteki Parafialnej osobom, które od wielu lat należą do biblioteki i regularnie z niej korzystają przyznane zostały dyplomy czytelnika, które zostaną wręczone w Dniu Papieskim.  

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną. Na Mszy o godz. 12.00 modlitwa za rodziny i możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa relikwiami świętego małżeństwa Zelii i Ludwika oraz córki św. Teresy. Dziękujemy za składane ofiary na tacę i na konto parafialne.

 

W Najbliższą Niedzielę Oaza po każdej Mszy Świętej zaprasza do kawiarenki na spotkanie przy kawie i ciastku.

 

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Ze stolików, przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą formularze wypominków.

 

„Do 14 października włącznie trwa głosowanie dotyczące projektów Budżetu Obywatelskiego. Można głosować elektronicznie lub w formie tradycyjnej na dyżurach w Szkole Podstawowej 138 od poniedziałku do piątku między 17.00 a 19.00. Zgłoszone są 4 dzielnicowe projekty dotyczące bezpośrednio Mydlnik. Lista projektów znajduje się również na tablicy dzielnicowej. Zachęcamy do głosowania. Radni Dzielnicy VI Mydlniki”

 

W tym tygodniu patronują nam:

wtorek, 11 października – Św. Jan XXIII (1881- 1963) nazywany „papieżem dobroci”

– czwartek, 13 października – Bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter z Zakonu Kapucynów, gorliwy duszpasterz, założyciel wielu wspólnot zakonnych;

– piątek, 14 października – Św. Małgorzata Maria Alacoque, (1647-1690) dziewica i zakonnica, „święta od Serca Jezusowego”, 

– sobota, 15 października – Św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze,
światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

< Powrót

 

 

123