Title Image

XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 październik 2022
DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

 

Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy” Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

 

Z okazji Dnia Papieskiego Oaza naszej parafii po każdej mszy zaprasza do kawiarenki na spotkanie przy kawie i ciastku.

 

Z okazji dwudziestej rocznicy działalności Biblioteki Parafialnej osobom, które od wielu lat należą do biblioteki i regularnie z niej korzystają przyznane zostały dyplomy czytelnika, które zostaną wręczone  po mszy o godz. 9.00.  

 

Z racji III niedzieli miesiąca na mszy św. o godz. 12.00 modlitwa za małżeństwa i rodziny i możliwość przyjęcia błogosławieństwa relikwiami świętych małżonków.

 

W październiku zapraszamy codziennie do kościoła na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

 

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Bóg zapłać mieszkańcom ul. Brzezińskiego za złożoną ofiarę na kwiaty i sprzątanie kościoła.

 

We wtorek po różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

Prosimy parafian o pomoc przy grabieniu liści w sobotę o godz. 10.00.

 

W najbliższą niedzielę w Kościele będzie obchodzony Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Z tej okazji będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po mszy świętej będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana wsparcie dzieła misyjnego w Amazonii.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 października – Św. Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

– wtorek, 18 października – Św. Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;

– czwartek, 20 października – Św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, wykładowca teologii i filozofii, człowiek wielkiego miłosierdzia wobec ubogich, patron naszej archidiecezji i miasta Krakowa; Dzień odpusty w parafii na os. Widok.

– sobota, 22 października – Św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, wielki czciciel Matki Chrystusa. Główny patron województwa małopolskiego.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie
oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

 

< Powrót

 

 

125