Title Image

XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

6 listopad 2022
TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa. Zapraszamy

 

Dziękujemy za przygotowanie liturgii mszy św. i procesji na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych. Bóg zapłać: ks. Markowi, ministrantom i lektorom, kościelnym i organiście. Różaniec w intencji zmarłych z wypominkami do wtorku (8.11) o godz. 17.30. We wtorek, tradycyjnie będzie również różaniec po mszy wieczornej. 

 

W środę przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. To święto to wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu we mszy św. i  nowennie do MBNP o godz. 18.00.

 

W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze św. w naszej kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny o godz. 9.00. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa. Po mszy św. złożymy znicze pamięci pod jubileuszową tablicą. Decyzja Metropolity Krakowskiego o udzieleniu dyspensy na piątek …

 

Przez cały rok, w drugie piątki miesiąca jest ofiarowana  msza św. wieczorna w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach oraz za dusze czyśćcowe.

 

W najbliższą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w II niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem będzie przeprowadzona kwesta na ten cel. Za tydzień młodzież oazowa zaprasza po mszach świętych na spotkanie i dobre ciastko do kawiarenki.

 

Dziś przed kościołem prowadzona jest kwesta na rzecz Alma Spei Hospicjum dla Dzieci. Hospicjum opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi w ich domach rodzinnych na terenie Krakowa i Małopolski. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

 

Wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa przesyłają słowa podziękowań za serdeczne przyjęcie w naszej parafii. Dziękują wszystkim darczyńcom za wsparcie dzieła misyjnego w Amazonii, na którą prowadzona była zbiórka, podczas której udało się zebrać 3.726 zł oraz ofiarę za sklepiku 4.101 zł – która zostanie przekazana na cele misyjne. Bóg zapłać.

 

W przyszłą sobotę, (12.11) o godz. 18:00 Klub Kultury Mydlniki, Towarzystwo Przyjaciół Bronowic i Teatr Złoty Róg zapraszają na spektakl pt. „Niespodzianka”, na podstawie dramatu Karola Huberta Rostworowskiego. Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej KK Mydlniki. Wstęp wolny.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

– piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;

– sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

 

< Powrót

 

 

132