Title Image

XXXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 listopad 2022
TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wspierać Ukrainę naszą modlitwą oraz ze­branymi ofiarami, które zostaną przeznaczone na pomoc tamtejszym chrze­ścijanom.

 

Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Niech znakiem naszej solidarności będzie wsparcie finansowe złożone do puszek przed kościołem.

 

Młodzież oazowa zaprasza po mszach świętych na spotkanie i dobre ciastko do kawiarenki.

 

We wtorek po mszy wieczornej różaniec i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.  W środę msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00. Jest to 16 dzień miesiąca pamiętamy o wstawiennictwie św. Jana Pawła II.

 

W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Również w tym dniu przypada wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, którego relikwie mamy w naszym kościele.

 

Za tydzień wypada III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną a na mszy św. o godz. 12.00 modlitwa za małżeństwa i rodziny oraz możliwość przyjęcia indywidualnego błogosławieństwa relikwiami.

 

Fundacja Alma Spei Hospicjum dla Dzieci serdecznie dziękuje za gościnę i wsparcie ich działalności. W ramach kwesty w ubiegłą niedzielę udało się zebrać kwotę 5.062,93 PLN i 10 EUR.

 

W wigilię Święta Niepodległości zostało nasadzone, w naszym parku nowe krzewy i drzewka (28szt.). Dziękujemy osobom, które wykonały tę pracę: Pani Danuta Szczepanik z mężem Janem, p. Piotr Kowalik oraz p. Zbigniew Klimek.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.

 

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy odwagi w dawaniu świadectwa wiary
w codziennym życiu oraz opieki MBNP na każdy dzień.

 

 

 

W ostatnim tygodniu odeszli do niebieskiej ojczyzny śp. Teresa Lipiarz l. 72 zam. ul. Balicka. Msza pogrzebowa we wtorek o godz. 10.20 w kaplicy na Batowicach (nowa) oraz śp. Włodzimierz Łucki l. 76, zam. ul. Wierzyńskiego. Msza pogrzebowa w środę o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej różaniec. Wieczny odpoczynek …

 

< Powrót

 

 

134