Refleksja po zebraniu AK

Zebranie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (POAK) w dnie 15 listopada poprzedzone było udziałem w Eucharystii wszystkich członków. Ofiara mszy św. została sprawowana za POAK , Księdza Asystenta, Prezesa, członków i sympatyków. Dobremu Bogu poleciliśmy również osoby, które z naszego grona odeszły do Pana.

Spotkanie rozpoczęto modlitwą – Pieśnią Eucharystyczną. Ksiądz Proboszcz w ramach prowadzonej formacji przedstawił duchowość pierwszych piątków miesiąca, które są wyrazem Miłości Bożej, dziękczynieniem za zbawieniem oraz wynagrodzeniem Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po analizie powyższego zagadnienia zostały wysunięte następujące wnioski:

• więcej homilii o duchowości eucharystycznej,
  • zorganizowanie rekolekcji poświęconych kultowi Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • adoracje będące osobistym , intymnym spotkaniem z Panem Jezusem,
  • zastanowić się nad nowym przekazem wiary, nowymi formami dostosowanymi do potrzeb, oczekiwań wiernych,
  • zaangażować świeckich w ewangelizację,
  • prowadzić formację liturgiczno-sakramentalną.

To są zadania nad którymi należałoby się pochylić i w miarę możliwości realizować.

Następnie pani Prezes podziękowała członkom AK za udział w podejmowanych dziełach oraz poruszyła zagadnienia na najbliższy okres tj.:

• udziału członków AK w uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
    w Katedrze Wawelskiej z okazji święta patronalnego Akcji Katolickiej,
  • rozprowadzania świec wigilijnych od 27.11,
  • organizacji VIII Dzielnicowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych,
  • przygotowania paczek świątecznych dla osób potrzebujących wsparcia.

Ustalono termin następnego spotkania na dzień 6.12.br.

Modlitwą i błogosławieństwem Księdza Asystenta zakończono spotkanie.

sprawozdanie przygotowała Krystyna Piotrowska