Title Image

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

20 listopad 2022
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Przeżywamy ostatnią niedzielę roku kościelnego. Po mszy św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

 

Dzisiejsza uroczystość jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To ruch katolików świeckich zmierzający do wprowadzania wartości chrześcijańskich w życie publiczne. Składamy podziękowania za nasz Parafialny Oddział AK i życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego.

 

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

Jutro w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

 

We wtorek św. Cecylii (III w.), dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Polecamy Bogu wszystkich zaangażowanych i troszczących się o muzykę kościelną w naszej parafii, a są to:  pan organista Andrzej Waśko, p. Piotr Wyżga, schola „Zwiastowanie” i dziecięca schola „Jutrzenka” z p. Joanną i Karolem Kotulą oraz chór „Schola Cantorum Mydlincensis”. Wszystkim życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Po mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

W czwartek wspomnienie świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

 

W ostatni piątek miesiąca pamiętamy o wstawiennictwie św. Faustyny a w ostatnią sobotę na poranną mszę św. zapraszamy Rodzinę Szkaplerza Karmelitańskiego.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w VIII Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 11 grudnia do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej i plakatach.

 
Od przyszłej niedzieli, która rozpocznie Okres Adwentu będą dostępne świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece minimum 10 złotych.


Również od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane opłatki. Ofiary, które zostaną złożone za opłatki zostaną  przekazane kościelnym i organiście jako dodatkowe wynagrodzenie za służbę w naszej parafii.

 

Bóg zapłać za wrażliwość serca okazaną w ubiegłą niedzielę w ramach 6. Światowego Dnia Ubogich, wolontariusze na ten cel zebrali 1945 zł + 5 euro.

 

W parafii św. Wojciecha, w dniu 24 listopada (czwartek) będzie uroczyste wniesienie do świątyni relikwii św. Szarbela, maronity z Libanu. O godz. 17.30 rozpocznie się nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszego Sakramentu, a potem Msza św. Zapraszamy chorych i czcicieli Świętego.

 

 Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów
oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

 

< Powrót

 

 

134