Title Image

I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopad 2022
PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu a jednocześnie to początek nowego rok liturgicznego i duszpasterskiego. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dzisiaj jeszcze głębiej oczami wiary powinniśmy spojrzeć na Kościół. Kościół jest bowiem wielkim darem dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa.

 

Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe na Msze święte z Maryją w Adwencie czyli roraty, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 8.00. (nie ma Mszy św. o 7.00)  Dla dzieci w czasie rorat przygotowane są plansze, obrazki i upominki, a w soboty dodatkowo słodki poczęstunek. Prosimy o przychodzenie na roraty z lampionami.

 

W środę przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra. Tradycja głosi, że po Zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże Świętego Andrzeja w kształcie litery „X”.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu a o godz. 17.30 różaniec w intencji nowych powołań oraz o świętość dla kapłanów.

 

Okazja do spowiedzi świętej w tygodniu pół godziny przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i w
I piątek od godz. 17.00.

 

W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego (1506-1552), prezbitera. W tym dniu obchodzimy Dzień Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich.

 

W I sobotę o godz. 18.00 rozpoczniemy modlitwę wynagradzającą za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP połączoną z medytacją, adoracją i jedną częścią różańca. 

 

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek od godz. 8.30 a w I sobotę od godz. 9.00

 

W przyszłą niedzielę wspomnienie św. Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w intencji Bezrobotnych. Jednocześnie będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbonki, na kolumnie pod chórem (wychodząc lewa strona)  możemy złożyć ofiarę na ten cel.

 

Również w przyszłą niedzielę młodzież oazowa zaprasza do kawiarenki na ciastko i kawę  z nowego ekspresu. Za tydzień po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki a po Mszy o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa.

 

Przypominamy o trwającym VIII Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych.

 

W Adwencie możemy wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece min. 10 złotych.

 

Bóg zapłać za składane ofiary za opłatki wigilijne, które są znakiem naszej dodatkowej życzliwości względem kościelnych i organisty za ich posługę w naszym kościele.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy
doświadczenia bliskości Boga, oraz opieki Matki Najświętszej.

 

Akcja Katolicka z parafii w Rząsce przeprowadza zbiórkę dla potrzebujących osób z Ukrainy. Do 8 grudnia przyjmujemy: odzież, środki czystości, jedzenie o długim terminie przydatności do spożycia, latarki, baterie, świeczki, zapałki, power banki. 9 grudnia z Rząski wyruszy bus na Ukrainę z zebranymi darami. Zbiórka u nas ołtarz Jezusa Miłosiernego

 

< Powrót

 

 

134