Title Image

II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudzień 2022
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu i zmianka różańcowa po Mszy o godz. 9.00. O godz. 18.00 Msza św. z uwielbienie Jezusa. Po Uwielbieniu Wspólnota „Bliżej Boga” zaprasza na spotkanie formacyjne dla dorosłych, którzy pragną pogłębić swoją wiarę oraz wiedzę nt. Kościoła który tworzą. 

 

Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, która jest szczególną patronką górników i hutników. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez jej wstawiennictwo polecajmy Bożej Opatrzności wszystkich borykających się z trudnościami w znalezieniu odpowiedniej pracy, polecajmy cierpiące z tego powodu rodziny.

 

W dzisiejszą niedzielę przypada też XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do skarbonki, na kolumnie pod chórem (wychodząc lewa strona)  możemy złożyć ofiarę na ten cel.

 

Zachęcam do udziału w roratach, sprawowanych w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 8.00

 

W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Po wieczornym różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

 

W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu zachęcamy do odprawienia w kościele lub w domu „Godziny Łaski” od 12.00 do 13.00.

 

Po Mszach św., pod chórem można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Bóg zapłać za składane ofiary.

 

Przypominamy o trwającym VIII Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Prace dostarczamy do przyszłej niedzieli do kościoła. 

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na choinki, dekorację świąteczną oraz sprzątanie kościoła mieszkańcom Rejonu Zakliki.

 

Młodzież oazowa serdecznie dziękuje inicjatorowi (p. prof. Stanisław Lis) oraz wszystkim sponsorom nowego ekspresu do kawy i zaprasza po Mszy św. do kawiarenki na ciastko i kawę.

 

Cztery ławki, które znajdują się przy zabudowanych konfesjonałach zostały przekazane do renowacji. Przepraszamy za utrudnienia.  

 

W tym tygodniu patronują nam:

Środa, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, wielki doktora Kościoła;

Piątek, 9 grudnia – św. Jan Diego (1474-1548), Indianin z plemienia Azteków, któremu 9 grudnia 1531 roku objawiła mu się Maryja w znanym i czczonym do dziś wizerunku Matki Bożej z Guadalupe.

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy
błogosławieństwa Bożego, oraz opieki Matki Najświętszej.

 

 

Do czwartku trwa zbiórka organizowana przez Akcję Katolicką z Rząski dla potrzebujących osób z Ukrainy.
W naszym kościele rzeczy możemy złożyć przy  ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

 

 

< Powrót

 

 

134