Title Image

III NIEDZIELA ADWENTU

11 grudzień 2022
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych.

 

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

 

Przypominamy, że roraty w naszym kościele – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 8.00 ze słodkim poczęstunkiem dla dzieci. 

 

We wtorek przypada kolejna  rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny. We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec.

 

14 dnia miesiąca modlimy się za naszą Ojczyznę a 16 dnia miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w tym też dniu rozpocznie się specjalna Nowenna do Dzieciątka Jezus.

 

Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Spowiedź w tygodniu pół godziny przed Mszą św.

 

Świece Caritas i opłatki na stół wigilijny są dostępne pod chórem a w tygodniu w zakrystii.

 

Odwiedziny chorych przed świętami będą w sobotę (17.12) od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych.

 

Dziś mija termin składania prac w ramach VIII Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych. Od wtorku (13.12) do soboty (do godz.20.00) istnieje możliwość głosowania na nagrodę publiczności przez Internet na parafialnym Facebooku.

 

Za tydzień na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus oraz wręczenie nagród w Konkursie Szopek a na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy za rodziny przez wstawiennictwo św. Zelii i Ludwika. Z racji III niedzieli składka inwestycyjna z przeznaczeniem na ogrzewanie kościoła.

 

Bóg zapłać za złożoną ofiarę na choinki i sprzątanie kościoła mieszkańcom: ul. Dolińskiego, Brzezińskiego, Długoszowskiego i Na Nowinach.

 

W zakrystii lub w kancelarii możemy zakupić pięknie wydany i dedykowany naszemu kościołowi album ze świątyniami Krakowa. Okolicznościowa publikacja, może być pięknym prezentem i stanowić cegiełkę na inwestycje w naszej parafii.

 

Oaza rozprowadza siano na stół wigilijny, ofiara złożona na ten cel przeznaczona zostanie na wyjazdy wakacyjne/rekolekcyjne dla młodzieży. 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • Wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • Środa, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości
oraz doświadczenia tego,  że Bóg nieustannie się o nas troszczy.

 

 

< Powrót

 

 

136