IV NIEDZIELA ADWENTU

18 grudzień 2022
CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

Dziś ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy ten tydzień oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Może to właściwy moment na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Spowiedź w naszym kościele do piątku rano pół godziny przed Mszą św. a popołudniu od godz. 17.00 do 18.00.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie figurek dzieciątka Jezus do domowej szopki oraz ogłoszenie wyników VIII Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych.

Z racji III niedzieli miesiąca na Mszy o godz. 12.00 modlimy się za małżeństwa i rodziny przez wstawiennictwo św. Zelii i Ludwika.

Przypominamy, że do piątku roraty o godz. 18.00 a w sobotę o godz. 8.00. W sobotę nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

W sobotę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o chrześcijański wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS.

Chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” ubogaci liturgię Bożego Narodzenia na Mszy św. o godz. 9.00

Zachęcamy do nabycia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatków na stół wigilijny. Polecamy również, pięknie wydany album dedykowany naszej parafii o kościołach Krakowa. Młodzież oazowa przygotowała sianko na stół wigilijny, do zabrania przy wyjściu z kościoła.

Bóg zapłać za złożone ofiary na choinki i sprzątanie kościoła mieszkańcom: rej. ul. Balickiej i Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej, Podkamycza, I i II rej. ul. Kurozwęckiego, ul. Hemara oraz rej. Cmentarza.

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną na ogrzewanie kościoła.

Parafia nasza poszukuje mężczyzny do pomocy w posłudze kościelnego. Kontakt z ks. proboszczem.

W środę na roratach zostanie przekazane przez 25. Drużynę Harcerską „Knieja” Betlejemskie Światło Pokoju

Po świętach Bożego Narodzenia (wtorek 27.12) kapłani wyruszą z tradycyjną kolędą do naszych domów i mieszkań. Niech to będzie dobra okazja do spotkania, wspólnej modlitwy i przyjęcia Bożego błogosławieństwa. Plan kolędy został zamieszczono w gazetce oraz na stronie internetowej naszej parafii.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości
na przychodzącego Pana Jezusa i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Msza św. pogrzebowa za śp. Stanisława Rusnarczyka zam. ul. Gradowa w środę o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej różaniec w kościele. Dobry Jezu a nasz Panie …