Title Image

NARODZENIE PAŃSKIE

25 grudzień 2022
NARODZENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

„Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więź z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego Nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn do naszych domów w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

 

Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. Jutro tradycyjnie czcimy św. Szczepana, pierwszego męczennika. Porządek Mszy św. niedzielny. Odpust w parafii św. Szczepana. We wtorek wspominamy św. Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. W tym dniu obrzęd poświęcenia wina. A w środę wspominamy św. Młodzianków Męczenników – to okazja do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia. Zaś w piątek w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

 

W sobotę, 31 grudnia wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Podczas nabożeństwa o godz. 17.30, podziękujemy Bogu Ojcu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Po nabożeństwie Msza św.

 

W najbliższa niedzielę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Adoracja Najśw. Sakramentu z Uwielbieniem Jezusa oraz zmianka różańcowa odbędzie się w drugą niedzielę stycznia. 

 

W naszej parafii od wtorku rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Będziemy również mieli okazję złożyć swoją ofiarę na rzecz: min. Uniwersytetu JPII, seminarium krakowskiego, misji i bratniej pomocy chorym i emerytowanym kapłanom, oraz na utrzymanie kapłanów z naszej parafii. Za każdy przejaw życzliwości Bóg zapłać. Plan kolędy ….

 

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia
oraz wszystkim uczestnikom liturgii i bliskim
życzymy obfitości łask od Świętej Rodziny.

 

  

Msza pogrzebowa za śp. Marie Wietek l. 85, zam Balice ul. Pięciu Stawów zostanie odprawiona w czwartek (29.12.) o godz.11.00. Pół godziny wcześniej różaniec w kościele. Zmarł również śp. Franciszek Klima zam. ul. Balicka. Wieczny odpoczynek …

 

< Powrót

 

 

141