NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

8 styczeń 2023
NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. W naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Dzisiaj po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po Mszy o godz. 18.00 wspólnota Bliżej Boga zaprasza na uwielbienie Jezusa a później na spotkanie formacyjne „Porozmawiajmy o kościele” .

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie dziękujmy Bogu za łaskę własnego chrztu i dar otrzymanej wiary.

Przez cały styczeń od poniedziałku do piątku Msza św. wieczorna jest odprawiana o godz. 16.00 a w sobotę o godz. 18.00.

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec w kościele. W środę Msza św. z nowenną do MBNP.

W II piątek  miesiąca Msza św. o godz. 16.00 ofiarowana jest za zmarłych wypominanych w naszym kościele i za dusze w czyśćcu cierpiące.

14 każdego miesiąca na Mszy św. modlimy się za naszą Ojczyznę.

W przyszłą Niedzielę (15.01) Dziecięca Schola Jutrzenka zaprasza do wspólnego kolędowania po Mszy św. o godz. 10.30.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca za składką inwestycyjną oraz modlitwą i błogosławieństwem relikwiami św. małżeństwa Zelii i Ludwika po Mszy o godz. 12.00.

Zachęcamy uczestników liturgii do zakupienia album o kościołach Krakowa. Autorzy albumu prezentują krótką historię danej parafii oraz zamieścili piękne fotografie. Album, do nabycia w zakrystii może być wartościowym prezentem na różne okazje.

Parafia dalej poszukuje chętnego mężczyznę (najlepiej emeryta)  na funkcję kościelnego

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Przeżyjmy je w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem.

Plan kolędy na bieżący tydzień

9 stycznia Poniedziałek

Godz. 17:00 – ul. Wierzyńskiego blok 55 (ks. Kazimierz)
Godz. 17:00 – ul. Wierzyńskiego blok 57 ul. Wierzyńskiego blok 59 oraz domy jednorodzinne od nr 11 -31 (ks. Marek)

10 stycznia Wtorek

Godz. 17:00 – ul. Myczkowskiego blok 4,6 (ks. Kazimierz)
Godz. 17:00 – ul. Myczkowskiego blok 15 (ks. Marek)

11 stycznia Środa

Godz. 17:00 – ul. Myczkowskiego blok 17 (ks. Kazimierz)
Godz. 17:00 – ul. Myczkowskiego blok 19 (ks. Marek)

12 stycznia Czwartek

Godz. 17:00 – ul. Myczkowskiego blok 65 (ks. Kazimierz)
Godz. 17:00 – ul. Myczkowskiego – domy jednorodzinne (od ul. Balickiej) (ks. Marek)

13 stycznia Piątek

Godz. 17:00 – ul. Myczkowskiego 8 i ul. Łupaszki blok 5 (ks. Kazimierz)
Godz. 17:00 – ul. Łupaszki blok 7 (ks. Marek)

14 stycznia Sobota
Godz. 9:00 – ul. Spiczakowa, ul. Balicka numery parzyste od 326 do 292 oraz (od godz. ok. 13.00) ul. Dolińskiego od nr 4 (ks. Marek)

Na każdy dzień nowego tygodnia wszystkim życzymy opieki MBNP.