II NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

15 styczeń 2023
DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dziecięca Schola Jutrzenka zaprasza dziś do wspólnego kolędowania po Mszy św. o godz. 10.30.

Bóg zapłać za dzisiejszą  składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca. Po  Mszy o godz. 12.00 modlitwa za małżeństwa i rodziny z błogosławieństwem relikwiami św. Zelii i Ludwika oraz ich córki św. Teresy.

W poniedziałek z racji 16. dnia miesiąca pamiętajmy o wstawiennictwie św. Jana Pawła II.

Przypominamy, że w styczniu Msze św., od poniedziałku do piątku są odprawiane o godz. 16.00. Kancelaria czynna po Mszy św.

We wtorek przypada Dzień Judaizmu a po Mszy św. wieczornej wspólny różaniec. W środę zapraszamy na Nowennę do MBNP.

Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

W sobotę będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca.

Przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka będziemy obchodzili jako Niedzielę Słowa Bożego.

Na ogrodzeniu, przy wejściu na plac kościelny została zamontowana nowa tablica informacyjna.

Dziękujemy pewnej Pani, która chce pozostać anonimową fundatorką, odnowionego żyrandola, który znajduje się na wysokości chóru.

Młodzież z Oazy naszej parafii serdecznie zaprasza na wyjątkowe „Mydlnickie Jasełka” do Klubu Kultury Mydlniki w przyszłą niedzielę (22.01) o godz. 11.30 i 19.00. Scenariusz z elementami historycznymi został napisany specjalnie z okazji jubileuszu 50-lecia przyłączenia Mydlnik do Krakowa. Na spektakl zapraszamy zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” poszukuje nowych osób, które chciałyby swoim głosem ubogacać liturgię i śpiewać na chwałę Bożą. Więcej informacji w zakrystii

Plan kolędy na nadchodzący tydzień:

16 stycznia Poniedziałek

Godz. 17:00 – ul. Łupaszki blok 9 (ks. Kazimierz)
Godz. 17:00 – Łupaszki blok 11 i 13 (ks. Marek)

17 stycznia Wtorek

Godz. 17:00 – Łupaszki blok 15 i 17 (ks. Kazimierz)
Godz. 17:00 – ul. Wapiennik blok 18D (ks. Marek)

18 stycznia Środa

Godz. 17:00 – ul. Balicka od 267 do 287 (ks. Kazimierz)
Godz. 17:00 – ul. Darowskiego blok 9 (ks. Marek)

19 stycznia Czwartek

Godz. 17:00 – ul. Darowskiego blok, 12 i 12a (ks. Kazimierz)
Godz. 17:00 – ul. Darowskiego blok 11 i 13 (ks. Marek)

20 stycznia Piątek

Godz.17:00 – ul. Darowskiego blok 14 (ks. Kazimierz)
Godz. 17:00 – ul. Darowskiego blok 15,17 (ks. Marek)

W tym tygodniu patronują nam:

• Wtorek– Św. Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
  • Czwartek– Św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;
  • Sobota– Św. Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.

Uczestnikom liturgii życzymy doświadczenia bliskości Boga
i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Msza św. pogrzebowa za śp. prof. Olgę Szeleszczuk (l. 69, zam. ul. Wapiennik) zostanie odprawiona we wtorek o godz. 13.40 w kaplicy na Rakowicach. Wieczny odpoczynek …