Title Image

III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 styczeń 2023
TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym, z ustanowienia papieża Franciszka (2019) obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego.

 

Z okazji przypadającego w sobotę Dnia Babci i w dzisiejszą niedzielę Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana.

 

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

 

Młodzież z Oazy naszej parafii serdecznie zaprasza dziś na „Mydlnickie Jasełka” do Klubu Kultury Mydlniki o godz. 11.30 i 19.00. Scenariusz z elementami historycznymi został napisany specjalnie z okazji jubileuszu 50-lecia przyłączenia Mydlnik do Krakowa.

 

W styczniu Msze św., od poniedziałku do piątku są odprawiane w naszym kościele o godz. 16.00. Kancelaria czynna po Mszy św.  We wtorek po Mszy wieczornej różaniec.

 

W środę przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zapraszamy na Mszę św. z nowenną do MBNP o godz. 16.00

 

Parafia nasza nadal poszukuje chętnego mężczyznę na funkcję kościelnego. Zachęcamy do zakupienia okolicznościowego albumu z kościołami Krakowa.

 

Dziękujemy pewnemu małżeństwu za przekazane wotum MBNP w podziękowaniu za otrzymane łaski oraz dziękujemy pewnej pani, za przekazanie Matce Bożej, jako wotum przebłagalnego – biżuterii.     

 

Kolęda w tym tygodniu:

Poniedziałek:

  • 17:00 – ul. Darowskiego blok 18 i 20
  • 17:00 – ul. Darowskiego blok 19,21,23,25 i dom nr 33

Wtorek i w środę o godz.17:00 – kolęda uzupełniająca

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • Wtorek, 24 stycznia – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.
  • Czwartek, 26 stycznia – św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.
  • Sobota, 28 stycznia – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła.

 

 

Wszystkim życzymy doświadczenia bliskości Słowa Bożego.
Szczęść Boże na rozpoczęty tydzień.

 

 

Msza św. pogrzebowa za śp. Ewę Jantos ( l.70, zam. ul. Kurozwęckiego) zostanie odprawiona we wtorek
o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej różaniec . Wieczny odpoczynek …

 

 

 

< Powrót

 

 

142