Title Image

IV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 styczeń 2023
CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

W ostatnią niedzielę stycznia obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Trędowatych.

 

Od środy (1.02.) wracamy do odprawiania Mszy św. o godz. 18.00.

 

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko (1815-1888), założyciela salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, pedagoga i apostoła młodzieży po Mszy wieczornej różaniec.

 

W czwartek będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Msze św. o 7.00, 9.00 i 18.00.

 

Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wparcie zakonów klauzurowych.

 

W tym tygodniu przypada I czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą dziękczynną  za dar Eucharystii i kapłaństwa; Będziemy również prosić, na różańcu o godz. 17.30 o nowe i święte powołania.

 

W I piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata ta intencja będzie na Mszy św. o godz. 18.00. W tym dniu, również wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło. Po Mszy św. obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja i poświęcenia jabłek.

 

 W I sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność, szczególnie polecamy małżeństwa prosząc o łaskę potomstwa, matki w stanie błogosławionym, polecamy ojców i dzieło duchowej adopcji a na wieczornej Mszy św. połączonej z nabożeństwem fatimskim będziemy wynagradzać za grzechy przeciw Niepokalanemu Sercu NMP i modlić się za Ojczyznę.

 

Okazja do spowiedzi w tygodniu pół godziny przed Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i I piątek od godz. 17.00. 

 

Kapłan odwiedzi chorych w I  piątek i w I sobotę od godz. 8.30. Prosimy o potwierdzenie wizyty. 

 

W przyszłą, I niedzielę miesiąca zmianka różańcowa po Mszy o godz. 9.00, możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa. W tym dniu, z racji wspomnienia Św. Agaty dziewicy i męczennicy, szczególnej orędowniczki w pożarach pobłogosławimy chleb, sól i wodę.

 

Tegoroczna kolęda w naszej parafii została zakończona.  Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz złożone ofiary z których część przeznaczona jest na utrzymanie kapłanów w naszej parafii oraz na dzieła prowadzone przez diecezję. Bóg zapłać.

 

 

Wszystkim życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa

i Bożego światła na drogach codzienności.

 

 

Msza pogrzebowa za śp. Jerzego Oksiute w środę o godz.13.00 w kaplicy na Salwatorze. Wieczny odpoczynek …

 

 

 

< Powrót

 

 

143