Title Image

VI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 luty 2023
SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem.

 

We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta. Tego dnia modlimy się również za naszą Ojczyznę

 

Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do modlitwy i podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą udamy się w procesji do kapliczki św. Cyryla i Metodego, upamiętniającej odprawienie Mszy świętych w budynku Starej Karczmy a po różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W środę zapraszamy na Mszę świętą z Nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

16 dnia miesiąca pamiętamy o modlitwie przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 

W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Będzie to również III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną a z racji 40-godzinnego nabożeństwa, które odprawiamy przed trzy kolejne dni poprzedzające Wielki Post, po Mszy o godz. 12.00 będzie wystawieni Najświętszego Sakramentu i czas na osobistą modlitwę i adorację Jezusa (do Mszy wieczornej).   

 

Polecamy okolicznościowego albumu o kościołach naszego miasta do nabycia w zakrystii oraz zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

W nocy z 5 na 6 lutego 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi, którego epicentrum znajdowało się w Turcji, przy granicy z Syrią. Największe zniszczenia są w tych dwóch krajach, natomiast wstrząsy odczuli także mieszkańcy Libanu, Iraku i Cypru. Caritas niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji Metropolita Krakowski wraz z innymi biskupami naszej Ojczyzny poleca przeprowadzenie w parafiach Archidiecezji Krakowskiej zbiórki do puszek na ten cel. W naszym kościele zbiórka będzie w przyszłą niedzielę.

 

 

Wszystkim życzymy obfitość Bożych darów i opieki MB Nieustającej Pomocy

 

 

Zmarła śp. Cecylia Masłoń l. 84. Karmelitanka Dzieciątka Jezus, zam. Szczyglice ul. Krakowska. W zakonie siostra Zenobia. Msza pogrzebowa w naszym kościele będzie sprawowana 14.02. (wtorek) o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej wspólny różaniec. Wieczny odpoczynek …

 

< Powrót

 

 

144